دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹

برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی معرفی شدند

سه‌شنبه - 30 آوریل 2019
برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی معرفی شدند

برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی امروز در سنندج معرفی شدند.

کردنامه: برگزیدگان نخستین جشنواره رسانه‌های کردی امروز در آیین اختتامیه این جشنواره در مجتمع فجر سنندج معرفی شدند.

بخش کردی

بخش خبر؛ هیات داوران هیچ اثری را شایسته رتبه اول ندانست و رتبه دوم به هرمان وتمانی از سایت خبری هاژه مهاباد و رتبه سوم به بهروز علی محمدی از کردپرس رسید.

بخش گزارش؛ رتبه اول را جبار دست باز از دوهفته نامه ده‌نگی کردستان از آن خود کرد، رتبه دوم به سرگل آرش از روزنامه روژان رسید و رتبه سوم را نیز امجد غلامی از خبرگزاری مهر بوکان از آن خود کرد.

بخش مصاحبه؛ رتبه اول به فیض الله پیری و رتبه دوم کاوان محمدپور هر دو از هفته نامه سیروان تعلق گرفت و رتبه سوم این بخش را اشرف بیننده از خبرگزاری کردپرس از آن خود کرد.

بخش یادداشت و سرمقاله؛ رتبه اول را امجد غلامی از هفته نامه سیروان کسب کرد، رتبه دوم به ناصر کانی سانانی از هفته نامه روژان رسید و رتبه سوم نیز به ادریس سلیمانی از جام کوردی کرمانشاه تعلق گرفت.

بخش تیتر؛ رتبه اول به هوشیار بابایی از دوهفته نامه ده‌نگی کردستان رسید، رتبه دوم را شیلان خاکی از ماهنامه ژیلوان از آن خود کرد و رتبه سوم نیز به محمدتوفیق مشیرپناهی از هفته نامه ئاریز تعلق گرفت.

بخش فارسی

بخش خبر؛ این بخش رتبه اول و دوم نداشت و رتبه سوم به سامان رحمتیان از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه تعلق گرفت.

بخش مصاحبه؛ رتبه اول به محمدجواد جلیلیان از نشریه صدای آزادی، رتبه دوم به شیرین مرادی از خبرگزاری فارس و رتبه سوم مشترک نیز به سحر ملایی از خبرگزاری کردپرس و فرهاد شیری از نشریه ورزشی به‌هیز رسید.

بخش گزارش؛ رتبه اول به بهزاد احمدی از صداوسیمای کردستان رسید، رتبه دوم مشترک را «نسرین کرمی» از روزنامه نقد حال و «کردستان شاهمرادی» از دوهفته نامه ده‌نگی کردستان از آن خود کردند و رتبه سوم مشترک نیز به «سمیرا حسینی» از هاناخبر و «طیبه قدمی» از خبرگزاری مهر بوکان تعلق گرفت.

بخش تیتر؛ براساس رای هیات داوران کسی حائز رتبه اول در این بخش نشد و رتبه دوم به مهری یونسی از هفته نامه سیروان رسید و رتبه سوم مشترک را نیز ستایش زهرا ابراهیمی از ایلام رسانه و عبدالله الماسی از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه از آن خود کردند.

بخش یادداشت و سرمقاله؛ رتبه اول را رحمت نواندیش از ماهنامه ژیلوان از آن خود کرد، رتبه دوم مشترک به محمدتوفیق مشرپناهی از روزنامه همشهری و ناصرکانی سانانی از روزنامه روژان تعلق گرفت و رتبه سوم مشترک را نیز افراسیاب جمالی از روزنامه روژان و پوریا منصوری از روزنامه نقد حال کسب کردند.

بخش کاریکاتور؛ رتبه اول به رضا احمدیاری و رتبه دوم به سیامک غلامی بابایی از ماهنامه کورده واری رسید و رتبه سوم به عباس احمدی از نشریه ئاوات اختصاص یافت.

بخش عکس؛ رتبه اول را بهمن زارعی از خبرگزاری ایرنا کرمانشاه از آن خود کرد، رتبه دوم به آریان نصراللهی از خبرگزاری مهر کردستان رسید و رتبه سوم نیز به نوید صیدیمرادی از خبرگزاری خبرآنلاین کردستان تعلق گرفت.

بخش طنز؛ رتبه اول به ژاله یوسفی نژاد از نشریه ئاوات، رتبه دوم به محمدرئوف جهانی از روزنامه روژان و رتبه سوم به علیرضا حیدرزاده از روزنامه نقد حال اختصاص یافت.

بخش صفحه آرایی و گرافیک؛ رتبه اول را هژیر الله مرادی از روزنامه روژان از آن خود کرد، رتبه دوم به سیدزبیر نعمتی از دوماهنامه ماف رسید و رتبه سوم را نیز نامدار حیدریان از هفته نامه هاواری کردستان کسب کرد.

بخش جنبی

بخش نشریات تخصصی و دانشگاهی؛ رتبه اول به جلال حاجی زاده از ماهنامه ژیلوان، رتبه دوم مشترک به همایون عباسی از ماهنامه ژیلوان و مژده اسماعیلی از ماهنامه بیرو وهرز و رتبه سوم مشترک نیز به جبار طهماسبی از ماهنامه ماف و زانکو یاری از ماهنامه کورده واری رسید.

بخش شعار سال؛ رتبه اول به ثریا صلواتی از دوهفته‌نامه ئالا رسید، رتبه دوم را یاسین شریعتی از هاواری کردستان از آن خود کرد و رتبه سوم نیز به شهره امیری از روزنامه همشهری کرمانشاه تعلق گرفت.

 

غرفه برتر نخستین نمایشگاه رسانه‌های کُردی نیز «امیر ایزدوست» از هاناخبر بوکان معرفی شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس