دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد:درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان دیواندره احداث می‌شود

پنج‌شنبه - 11 جولای 2019
درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان دیواندره احداث می‌شود

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: عملیات احداث درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان دیواندره از ابتدای سال جاری آغاز شده است.

کردنامه: هوشنگ فولادی روز پنج شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان اظهار کرد: مديريت درمان تامين اجتماعی كردستان به عنوان متولی امور درمان سازمان تامين اجتماعی در استان كردستان، به ارائه خدمات درمانی به بيمه شدگان خود در دو بخش درمان مستقيم و غيرمستقيم می‌پردازد.

وی افزود: در بخش درمان مستقيم، مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان هم اکنون با دارا بودن ۲ بيمارستان در شهرهای سنندج و سقز، يک پلی کلینیک تخصصی در سنندج و سه درمانگاه تخصصی در شهرهاي بيجار، قروه و مریوان و ۲ درمانگاه عمومی در شهرهای کامیاران و بانه به ارائه خدمات درمانی رايگان به بيمه شدگان این سازمان مي پردازد.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان عنوان کرد: همچنین در راستای برنامه‌های توسعه‌ای اين بخش و به همت مسئولان سازمان، عمليات احداث پروژه درمانگاه عمومی شهرستان دیواندره از اول سال ۹۸ اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: در مجموع وضعیت مراکز ملکی استان کردستان در مقایسه با کشور، هم از لحاظ تعدادی و هم از لحاظ کیفی، دارای وضعیت مطلوبی بوده و با ساخت درمانگاه دیواندره تنها استان کشور هستیم که تمام شهرستان‌های آن دارای حداقل یک مرکز درمانی ملکی است.

فولادی در ادامه با اشاره به اینکه در مجموع تعداد مراجعه کنندگان سرپایی مراکز تامین اجتماعی استان بیش از یک میلیون نفر در سال گذشته بوده است، اعلام کرد: همچنین در همین مدت در بيمارستان‌های سنندج و سقز ۲۲ هزار و ۹۲۳ نفر بستری و تحت درمان قرار گرفته و ۱۰ هزار و ۱۶۹ مورد عمل جراحی در اين بيمارستان‌ها انجام شده است.

وی اضافه کرد: از ديگر موارد قابل ذكر در اين بخش برگزاری بيش از چهار هزار ساعت كلاس آموزشی طی۳۷۰ دوره برای کارکنان شاغل در واحدهای تابعه و همچنین تشکیل ۹۳ جلسه كميسيون پزشكی بدوی به منظور بررسی یک هزار و ۱۵۷ پرونده مربوطه بوده است.

فولادی اظهار کرد: ارائه خدمات فوق جهت پاسخگويی شايسته به بيش از ۵۰۰ هزار مراجعه کننده به بخش درمان مستقيم سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته، هزينه‌ای بالغ بر ۱۳۵ ميليارد تومان داشته است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بخش درمان غيرمستقيم نیز اشاره و تصریح کرد: در بخش درمان غيرمستقيم نيز از كل مراكز خصوصی و دولتی استان بالغ بر ۶۲۶ مركز طرف قرارداد سازمان تامين اجتماعی هستند که در سال گذشته بیش از چهار میلیون بار مراجعه به اين مراكز شده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی کردستان گفت: در اين مدت همچنين ۷۰ هزار و ۹۱۳ نفر بستری و در بيمارستان‌های طرف قـرارداد ما تحت درمـان قرارگرفته‌اند و ۳۹ هزار مورد عمـل جراحـی نیز در اين مراكـز براي بيمـه شدگان تامين اجتماعی انجام شده است.

وی اعلام کرد: تامین اجتماعی در بخش درمان، با بودجه‌ای بالغ بر ۲۶۳ میلیارد تومان شامل ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در بخش درمان مستقیم و ۱۲۸ میلیارد تومان در بخش درمان غیرمستقیم، تلاش كرده است تا خدمات درمانی موردنياز بيمه شدگان را به صورت مستقيم و يا از طريق خريد خدمات از مراكز درمانی طرف قرارداد تامين کند.

فولادی در بخشی دیگر از سخنان خود به اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده اشاره و عنوان کرد: آغاز بهره برداری از درمانگاه عمومی کامیاران و بانه، اتمام طرح توسعه اورژانس بیمارستان سنندج با مدرن ترین تجهیزات و امکانات کاملا استاندارد همراه با ارتقاء و افزایش تخت های فعال آن از ۱۰ تخت به ۲۲ تخت، آغاز عملیات ساخت پروژه عمرانی طرح توسعه بیمارستان سقز در زمینی به مساحت ۱۸۸۰ متر مربع و زیربنای معادل۳۱۰۰ مترمربع و در فازهای اورژانس ICU، NICU، کودکان و واحدهای پاراکلینیکی شامل رادیولوژی و آزمایشگاه و شروع به کار فعالیت عمرانی ساخت درمانگاه دیواندره از جمله اقدامات صورت گرفته بوده است.

وی همچنین خرید و نصب پنج دستگاه رادیولوژی دیجیتال پروتال و ستون سقفی برای بیمارستان‌های سنندج و سقز و درمانگاه‌های تخصصی بیجار و قروه و آغاز طرح سامانه تولید نسخه الکترونیک و حذف دفاتر درمانی در مراکز طرف قرارداد دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان کردستان را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و خاطرنشان کرد: بیمارستان سنندج در شاخص درصد سزارین به کل زایمان در میان ۶۹ بیمارستان سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته رتبه اول را کسب کرده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس