جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹

مجرمان ۴۹۲ کلاهبرداری تلفنی در سنندج دستگیر شدند

پنج‌شنبه - 22 آگوست 2019
مجرمان ۴۹۲ کلاهبرداری تلفنی در سنندج دستگیر شدند

فرمانده انتظامی کردستان گفت:‌ هفت کلاهبردار عضو یک باند که از طریق تلفنی اقدام به ۴۹۲ فقره کلاهبرداری از مردم استان کرده بودند در شهرستان‌های سنندج و ملارد تهران دستگیر شدند.

کردنامه: سردار علی آزادی اظهار داشت: این کلاهبرداران به صورت تلفنی افراد را به بهانه‌های مختلف به پای عابر بانک برده و اقدام به خالی کردن حساب آنها می‌کردند.

وی اضافه کرد:‌ ماموران اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی کردستان با بررسی‌ها و تحقیقات به عمل آمده موفق به شناسایی اعضای این باند شدند.

سردار آزادی افزود: اعضای این باند با تماس تلفنی و به بهانه‌های مختلف از جمله برنده شدن در مسابقات و سرگرمی، افراد را پای عابر بانک برده و با ترفندهای مختلف اعتماد شهروندان را جلب و اقدام به خالی کردن حساب بانکی آنها می‌کردند.

وی گفت: با اشراف اطلاعاتی پلیس آگاهی استان کردستان و راهنمایی مالباختگان، متهمان در شهرستان‌های سنندج استان کردستان و ملارد استان تهران شناسایی و در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی کردستان منتقل شدند.

فرمانده انتظامی کردستان اظهار داشت:‌ در تحقیقات تخصصی به عمل آمده متهمان به ۴۹۲ فقره کلاهبرداری به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال اعتراف کردند.

وی یادآور شد: با دستگیری متهمان، تعداد دیگری از مالباختگان هم شناسایی شده و متهمان نیز با تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند./ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس