سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

حواشی فوتبال در تبریز؛ از تایید قاضی پور تا تکذیب بهتاج

شنبه - 2 نوامبر 2019
حواشی فوتبال در تبریز؛ از تایید قاضی پور تا تکذیب بهتاج

هواداران تراکتور سازی در بازی شب گذشته شعار‌هایی علیه "کردها" و همچنین "وریا غفوری" بازیکن کرد زبان تیم فوتبال استقلال تهران سر دادند. شعار‌ها از دید ناظران نژاد پرستانه بوده و قاعدتا باید با واکنش تند فدراسیون فوتبال روبه رو شود.

شعار‌های هواداران تراکتورسازی در دفاع از ترکیه در حمله به کرد‌های سوریه بود. شعار علیه وریا غفوری نیز به این خاطر بود که او چند باری در حمایت از کرد‌های سوریه در برابر تهاجم ترکیه موضع گیری کرده بود.
هواداران تراکتورسازی در بازی‌های قبلی خود نیز حواشی اینچنینی خلق کرده بودند. حالا اقدام تازه آن‌ها با استقبال برخی رسانه‌های ترکیه نیز همراه شده است.
در همین راستا امروز نماینده ارومیه خواستار برخورد با عاملان شعار‌های نژاد پرستانه در بازی تراکتورسازی تبریز شد.
نادر قاضی‌پور در گفتگو با  خانه ملت با اشاره به حواشی ایجاد شده در دیدار دو تیم استقلال و تراکتورسازی در تبریز و سردادن شعار‌های غیر اخلاقی و سیاسی از سوی هواداران تیم تراکتورسازی، گفت: “قطعا باید با افرادی که شعار‌های انحرافی سر می‌دهند و فضای پاک ورزش را آلوده می‌کنند، برخورد انضباطی شود.”
او احترام به تمام اقوام و مذاهب در کشور را یک ضرورت خواند و تصریح کرد: «رفتار‌های نژادپرستانه همانطور که در سایر کشور‌ها نیز مورد پذیرش نیست در ورزش ما نیز باید ریشه کن شود و قطعا تقبیح و برخورد با چنین رفتار‌هایی موثر خواهد بود.»

بسیاری از هواداران فوتبال نیز ویدئو‌های هواداران تراکتورسازی منتشر کرده و معتقدند که فدراسیون فوتبال باید برخوردی قاطع با رفتار‌های اینچنینی داشته باشد.
اما مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی می‌گوید که در دیدار تیم‌های تراکتور و استقلال شعار نامتعارفی از سوی هواداران تبریزی داده نشده است.
ایوب بهتاج شعار هواداران تراکتور علیه کرد‌ها و وریا غفوری را به شدت تکذیب کرد و گفت: «من چنین فیلمی ندیدم. ولی به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نداده است! ای کاش دوستان در استادیوم بودند و فضا را می‌دیدند. حتی در مورد اینکه گفته می‌شد قرار است به وریا غفوری توهین شود، هم هیچ اتفاق بدی رخ نداد. در این مورد آقای فتحی را شاهد می‌گیرم، هر حرفی او بزند قبول دارم.»


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس