پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

رییس فدراسیون بسکتبال ایران:بسکتبال کردستان با روزهای طلایی خود فاصله گرفته است

سه‌شنبه - 27 دسامبر 2016
بسکتبال کردستان با روزهای طلایی خود فاصله گرفته است

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به سابقه درخشان ورزشکاران کردستانی در رشته بسکتبال گفت: درحال حاضر بسکتبال کردستان با روزهای طلایی خود فاصله گرفته است، بسکتبال کردستان در گذشته همیشه در تیم های ملی نماینده داشت و کسانی همچون برادران ویسی، ولیدی پاک و مردوخی را داشته است ولی حال باید ابراز نگرانی کنیم.

کردنامه: محمود مشحون امروز(۶ دی) در مجمع انتخابات رئیس هیات بسکتبال کردستان با اشاره به اینکه در گذشته به دلیل ناملایماتی که شد بسکتبال کردستان رئیس هیاتی همچون کیانوش سلطان‌پور را از دست داد، اظهار کرد: برای رشد این رشته مردمی که سابقه درخشانی در کشور دارد باید همه تلاش کنیم و روزهای خوش این رشته را رقم بزنیم.

وی ضمن اشاره به اینکه کردستان با روزهای طلایی خود فاصله گرفته است، افزود: بسکتبال کردستان در گذشته همیشه در تیم های ملی نماینده داشت و کسانی همچون برادران ویسی، مردوخی ها. ولیدی پاک را داشته است ولی حال باید ابراز نگرانی کنیم.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه رشد در هر موضوعی نیازمند عشق به آن است، عنوان کرد: بسکتبال کردستان ظرفیت های لازم را برای رشد دارد و فقط باید آن همت لازم را خرج بدهند و در کنار هم تعامل به وجود آورند و اگر تعامل از بین رود دیگر شاهد رشد نمی‌توانیم باشیم.

مشحون در ادامه بر اینکه بسکتبال کردستان نیاز به حمایت دارد، بیان کرد: بزرگان ورزش باید نگرش خود را در باب بسکتبال کردستان تغییر دهند چون بسکتبال این خطه می توان بسکتبال ایران را تغییر دهد.

وی با بیان این مهم امروزه بسکتبالیست‌های حرفه‌ای قراردادهای سنگینی با باشگاه‌های خود می‌بندند، خاطرنشان کرد: بسکتبال ایران در ۱۵ سال اخیر توانسته ۷۵ مدال کسب کند که از این تعداد ۵۴ طلا، ۷ نقره و ۱۴ برنز بوده است.

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به اینکه تمامی موفقیت‌های بسکتبال مدیون زحمات شهرستان‌ها است، یادآور شد: اولین پایگاه استعدادیابی بسکتبال در شهرکُرد راه‌اندازی شد و سنندج نیز دومین شهری است که این پایگاه راه‌اندازی می‌شود و با برپایی این مهم روند رشد این رشته سریعتر انجام میگیرد.

 

منبع: ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس