دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

مدیر کل میراث فرهنگی کردستان در گفتگوی اختصاصی با کردنامه : سارقان آثار باستانی ماموران گشت میراث فرهنگی بانه را به رگبار بستند

سه‌شنبه - 3 ژانویه 2017
سارقان آثار باستانی ماموران گشت میراث فرهنگی بانه را به رگبار بستند

در اثر این درگیری سعدالله عزیزی و سعدالله رحیمی خواه دو گشت میراث فرهنگی بانه از ناحیه سر و کتف و راننده در این درگیری از ناحیه دست زخمی شده اند.

کردنامه: مدیر کل میراث فرهنگی کردستان در گفتگوی اختصاصی با کردنامه : اظهار داشت: روز دوشنبه سیزدهم دیماه حوالی ظهر سارقان آثار باستانی در روستای (شەڕگە) در ناحیه شوێ از توابع شهرستان بانه با گشت میراث فرهنگی این شهرستان درگیر و با اسلحه گرم آنان را مورد هدف قرار می دهند.

وی افزود: سارقان که در حین حفاری با گشت میراث فرهنگی برخورد کرده اند هم اسلحه کمری و هم اسلحه شکاری همراه خود داشته که ضمن حمله ور شدن به کارکنان میراث فرهنگی، یکی از حافظان محلی میراث را نیز با اسلحه کمری هدف قرار داده اند.

علوی گفت: در اثر این درگیری سعدالله عزیزی و سعدالله رحیمی خواه دو گشت میراث فرهنگی بانه از ناحیه سر و کتف و راننده در این درگیری از ناحیه دست زخمی شده اند که در حال حاضر در بیمارستان صلاح الدین ایوبی بانه بستری هستند.

وی تاکید کرد: ضاربان متواری شده اما نیروهای امنیتی و انتظامی شهرستان بانه در تلاش هستند تا این سارقان آثار ملی را دستگیر کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس