دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان:کردستان میزبان اساتید برجسته اقتصاد داخلی و خارجی

سه‌شنبه - 4 آوریل 2017
کردستان میزبان اساتید برجسته اقتصاد داخلی و خارجی

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: اولین همایش بین المللی برنامه ریزی اقتصادی، توسعه پایدار و متوازن منطقه ای روزهای 13 و 14 اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، دانشگاه کردستان و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه با دعوت از اساتید مطرح اقتصاد ایران و اقتصاد بین الملل از کشورهای ژاپن، استرالیا، لهستان، مالزی و ... در سنندج برگزار می شود.

کردنامه: بهرام نصراللهی زاده در جلسه ای که به منظور هماهنگی برگزاری اولین همایش بین المللی برنامه ریزی اقتصادی، توسعه پایدار و متوازن منطقه ای در سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان از هر اقدامی که منجر به افزایش دانش توسعه، غنای فرهنگ عمومی توسعه و نیز معرفی بیشتر استان کردستان در سطح ملی و بین المللی شود، حمایت می کند، گفت: در سالیان گذشته چندین همایش ملی و بین المللی در استان برگزار شده که در تبیین نقش استان کردستان در توسعه ملی موثر بوده اند.

وی افزود: جامعه دانشگاهی باید در تبیین جنبه های علمی و فنی توسعه در استان کردستان بیشتر تلاش کند و همه کنش گران توسعه اعم از دولتی و غیر دولتی باید برای توسعه استان تلاش کنند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان خاطر نشان کرد: توسعه یک امر درون زا بوده و در نقطه و مکان شکل می گیرد و تجربه ثابت کرده است که برنامه ریزی متمرکز برای توسعه از بالا به پایین موفق نبوده است.

وی تصریح کرد: جهت گیری ها برای توسعه استان کردستان باید در خود استان شکل بگیرد و چنین همایش های علمی ارزشمندی به تقویت این جهت گیری ها کمک بیشتری خواهد کرد.

نصراللهی زاده با انتقاد از نگرش های پوپولیستی به توسعه، گفت: توسعه یک مفهوم فراگیر است و صرفاً مسئولیت یک بخش یا نهاد خاص دولتی یا خصوصی نیست بلکه همه اجزاء جامعه در ایجاد روند توسعه موثرند.

وی گفت: خوشبختانه در چند سال اخیر مفهوم توسعه به گفتمان غالب استان کردستان بدل شده و تلاش های زیادی نیز برای توسعه زیرساخت های استان صورت گرفته و زمینه بر ای توسعه بیشتر در حوزه های دیگر نیز فراهم شده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان درست مصرف کردن منابع را موضوعی کلیدی در موضوع توسعه استان عنوان کرد و گفت: هر چقدر بخش های دولتی منابعشان افزایش یابد باز هم توسعه واقعی مستلزم همت و حمایت بخش خصوصی است.

وی وظیفه دولت را تامین زیرساخت ها، حمایت و سیاست گذ اری عنوان کرد و گفت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان از برگزاری چنین همایش هایی نه تنها استقبال می کند بلکه خود را موظف به حمایت می داند و انتظار می رود دیگر دستگاه های دولتی به منظور توسعه اقتصادی استان کردستان از این همایش حمایت همه جانبه داشته باشند.

اولین همایش بین المللی برنامه ریزی اقتصادی، توسعه پایدار و متوازن منطقه ای روزهای ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ماه سال جاری با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ، دانشگاه کردستان و دانشگاه پلی تکنیک سلیمانیه با دعوت از اساتید مطرح اقتصاد ایران و اقتصاد بین الملل از کشورهای ژاپن، استرالیا، لهستان، مالزی و … در سنندج برگزار می شود.

در این همایش پنلی نیز برای مباحث مربوط به سرمایه گذاری در استان کردستان برگزار می گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس