پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان :دولت سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به شهرداری های کردستان کمک کرده است

جمعه - 30 مارس 2018
دولت سال گذشته ۱۲۰ میلیارد تومان به شهرداری های کردستان کمک کرده است

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان گفت: دولت تدبیر و امید علارغم همه مشکلات و تنگناهای مالی در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد به شهرداری های استان کمک و مساعدت مالی کرده است.

کردنامه: جمشید اسدی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید علیرغم همه مشکلات و تنگناهای مالی در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد به شهرداری های استان کمک و مساعدت مالی کرده است.

وی با بیان اینکه ۴۸ میلیارد تومان از این کمک‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده و از محل قانون بودجه سال۹۶ نیز ۱۳/۸میلیارد تومان به شهرهای کمتر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بوده است، افزود: این کمک‌ها شامل ۶/۲میلیارد تومان سهم قیر،۴/۸ میلیارد تومان کمک به زیرساخت ،۲/۵میلیارد سهم پروژه‌های عمرانی و ۳ دهم میلیارد تومان کمک به گردشگری بوده است.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کردستان همچنین از اختصاص ۴۸/۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده استانی و تخصیص ۷/۵ میلیارد تومان به شهرداری‌های تابعه از محل جرایم راهنمایی و رانندگی خبر داد و افزود: از محل اعتبارات پسماند نیز با ۱/۸ میلیارد تومان جهت ساماندهی وضعیت پسماند به سه زون  از زون‌های شش‌گانه پسماند اختصاص پیدا کرد.

اسدی با اشاره به اینکه این کمک‌ها با دستورات ویژه استاندار کردستان و پیگیری‌های معاونت عمرانی جهت خروج شهرداری ها از مضیقه مالی بوده است، گفت: حدود ۲۰ میلیارد تومان از این اعتبارات  اواخر اسفندماه جهت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری‌ها بوده است.

 وی خاطرنشان کرد: محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه نیز توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها اعتباراتی به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی اختصاص یافته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس