دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

۲ انبار حاوی کالای اساسی احتکار شده در سنندج کشف شد

شنبه - 18 آگوست 2018
۲ انبار حاوی کالای اساسی احتکار شده در سنندج کشف شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان گفت: در گشت مشترک تشدید مبارزه با احتکار و اختفای کالا با حضور مدیران کل دستگاه های مرتبط، 2 انبار کالاهای اساسی احتکار شده در منطقه منفصل شهری نایسر و محله کانی کوزله شهر سنندج کشف شد.

کردنامه: سید نجیم حسینی اظهار کرد: با بازرسی نهادهای مرتبط از این ۲ انبار در نایسر و محله کانی کوزله، تخلفات احتکار، قاچاق و تقلب در فروش محرز شد.

وی افزود: از انبار منطقه منفصل شهری نایسر ۲ هزار و ۵۱۱ کیسه ۴۰ کیلویی آرد تاریخ مصرف گذشته، مقادیری دارچین، زردچوبه، سماق و فلفل قرمز که تاریخ مصرف آنها گذشته بود اما در بسته بندی جدید و با تاریخ جعلی به عنوان کالای تاریخ دار و قابل مصرف به بازار عرضه می شد، کشف و توقیف شد.مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان تاکید کرد: در منطقه کانی کوزله نیز ۶۱۰ عدد روغن مایع ۱۶ کیلیویی، ۵۰ کارتن چای نپتونی هزار عددی، ۲۹۵ بسته ۱۲ واکیومی رب ۸۱۰ گرمی و ۲۵۴ کیسه برنج کشف شد.
وی با اشاره به اینکه انبارهای مرتبط با این تخلفات از طریق گزارشات خود مردم شناسایی و کشف شد، گفت: در یکی از این انبارها با کالای قاچاق تاریخ مصرف گذشته مواجه شدیم که در همان محل با عنوان کالای ایرانی و تاریخ جعلی به بازار عرضه می شد.

حسینی یادآور شد: در گشت زنی مشترک بازاران در شهر مریوان هم سه انبار مورد بازدید قرار گرفت که هر سه دارای شناسه ملی بودند و تنها یکی از این انبارها موجودی انبار خود را به اداره صنعت، معدن و تجارت اعلام نکرده بود.

وی اضافه کرد: این انبار به صورت روزانه اقدام به فروش کالا می کرد و بازرسین اداره صنعت، معدن و تجارت هم به صورت هفتگی این انبار را مورد بازرسی قرار می دادند که تخلف آن عدم اعلام موجودی بود.

گشت مشترک و بازدید میدانی از انبارها و عمده فروشی های سنندج با حضور فرماندار سنندج، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان، بازرسان و نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی و اماکن نیروی انتظامی و چند ارگان دیگر انجام می شود./ایرنا

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس