دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان:سونامی سرطان در ایران، واقعیت ندارد

سه‌شنبه - 28 آگوست 2018
سونامی سرطان در ایران، واقعیت ندارد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در زمینه انتشار بعضی اخبار در زمینه سونامی سرطان در کشور و استان اظهار کرد: چیزی به نام سونامی سرطان وجود ندارد بلکه آن چیزی که واقعیت دارد افزایش و بهبود روش های تشخیصی و نیز ارتقای آگاهی‌های مردم است که منجر به افزایش آمارها در خصوص این بیماری شده است و غیر از این دانشمندان جوان دانشگاه با پژوهش هایی که انجام می‌دهند سعی در شناسایی، حذف عوامل و فاکتورهای موثر بر روی بیماریهای مختلف و از جمله سرطان دارند.

کردنامه: سیامک واحدی ضمن تبریک هفته دولت (۲ لغایت ۹شهریور ماه) و گرامیداشت یاد و نام شهدای دولت، تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی کردستان در تمامی اوقات و روزهای سال با جدیت و نهایت تلاش به ارائه خدمات با کیفیت به مردم استان می‌پردازد اما در بعضی مناسبت ها از جمله هفته دولت از خدمات و پروژه های خاتمه یافته جدید رونمایی می‌کند.

وی عنوان کرد: در هفته دولت امسال چهار پروژه شامل مرکز غربالگری، تشخیص و درمان سرطان در شهرستان های مریوان و قروه به همراه مراکز جامع سلامت کانی دینار و پایگلان افتتاح خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در زمینه انتشار بعضی اخبار در زمینه سونامی سرطان در کشور و استان افزود: چیزی به نام سونامی سرطان وجود ندارد بلکه آن چیزی که واقعیت دارد افزایش و بهبود روش های تشخیصی و نیز ارتقای آگاهی‌های مردم است که منجر به افزایش آمارها در خصوص این بیماری شده است و غیر از این دانشمندان جوان دانشگاه با پژوهش هایی که انجام می دهند سعی در شناسایی و حذف عوامل و فاکتورهای موثر بر روی بیماریهای مختلف و از جمله سرطان دارند.

واحدی در زمینه سطح بندی خدمات در مجموعه وزارت بهداشت در سطح کشور، ذکرکرد: تخصیص امکانات، تجهیزات و حتی نیروها در بین دانشگاههای علوم پزشکی با توجه به جمعیت های تحت پوشش صورت می‌گیرد و خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی کردستان در اکثر موارد هیچ نوع کمبود و یا محرومیت ویژه استان ندارد و اگر احیانا کمبودی هم وجود داشته باشد دقیقا شبیه به سایر نقاط و استانهای دیگر کشور است.

وی در ادامه با اشاره به افتتاح و بهره‌برداری از بیمارستان کوثر سنندج در سال قبل، افزود: در آینده ای نزدیک جزو بهترین بیمارستانهای کشور خواهیم بود و نیز بیمارستان بعثت سنندج به صورت تخصصی به ارائه خدمات مادر و کودک می‌پردازد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با توجه به وضعیت پزشکان متخصص و فوق تخصص بیمارستان ها گفت: مقیمی پزشکان متخصص و فوق تخصص که در بیمارستانهای دانشگاه اجرا شده است، کیفیت ارائه خدمات به بیماران را ارتقا داده و نیز تخصیص این نیروها در کشور بر اساس جمعیت صورت می گیرد که در این زمینه ۱٫۵۰ نیروها در کشور به استان کردستان تخصیص می یابد.

واحدی با اشاره به اولویت‌های دانشگاه در سال جاری ذکر کرد: در زمینه تامین و تخصیص پزشکان متخصص و فوق تخصص سعی بر این است که نیازمندیهای چهار شهرستان سقز، دهگلان، دیواندره و سروآباد به صورت ویژه تامین شود.

وی با اشاره به پیشرفت های دانشگاه در زمینه آموزش عالی، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۷۱ فقط یک آموزشکده پرستاری در استان وجود داشت، اما امروز دانشگاه علوم پزشکی کردستان با پنج دانشکده به آموزش و تربیت نیروهای توانمند می‌پردازد که نشان از روند پیشرفت دانشگاه دارد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس