پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

۱۱۰ ساختمان آموزشی کردستان تخریبی است

یکشنبه - 9 سپتامبر 2018
۱۱۰ ساختمان آموزشی کردستان تخریبی است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه 110 ساختمان آموزشی در کردستان تخریبی است، گفت: برخی از این ساختمان ها استفاده نمي شود اما تعدادی از آنها به ناچار استفاده می شوند در حالی که نیاز به نوسازی و بازسازی دارند.

کردنامه: رشید قربانی امروز یکشنبه (۱۸ شهریور) در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: آموزش و پرورش کردستان ۲ هزار و ۷۵۰ ساختمان در اختیار دارد که ۱۱۲ مورد از آنها اداری و بقیه فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی است .

وی افزود: از این تعداد ۹۰۰ مورد به تعمیر اساسی و مقاوم سازی ساختمان نیاز دارد و ۸۰۰ واحد هم از استانداردهای مورد تایید نظام مهندسی برخوردار نیست .

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: در حال حاضر ۱۵۵ فضای آموزشی در دست احداث در استان داریم که هم توسط خیرین و هم با اعتبارات ملی و استانی توسط سازمان نوسازی مدارس در دست احداث است که مقرر شده تا اوایل مهر ۹۷، ۴۵ فضا تحویل داده شود .

وی خاطرنشان کرد: ۱۱۰ ساختمان آموزشی در حال حاضر تخریبی و در وضعیت بدی هستند که برخی از آنها بلااستفاده مانده اما تعدادی هم به ناچار، مورد استفاده آموزش و پرورش است .

قربانی با اشاره به اینکه مدارس روستاهای استان مشکلی ندارند و عمده مشکلات مربوط به حاشیه شهرهاست، خاطرنشان کرد: برای تکمیل ۱۵۰ فضای آموزشی در دست احداث، بر اساس قیمت های امروز ۱۳۶ میلیارد تومان نیاز است.

وی در پایان یادآور شد: ۱۵۰ احداث مدرسه دیگر در استان لازم است که به طور میانگین ۱۵۵ میلیارد تومان مورد نیاز است./ ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس