دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

رشد ۵۵ درصدی کشفیات داروی قاچاق در کردستان

دوشنبه - 10 سپتامبر 2018
رشد ۵۵ درصدی کشفیات داروی قاچاق در کردستان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان با اشاره به افزایش 55 درصدی کشفیات دارو در استان، گفت: در پنج ماهه نخست سالجاری 3 میلیون و 320 هزار قلم دارو در استان کشف شده است.

کردنامه: علی خداویسی امروز دوشنبه(۱۹ شهریور) در پنجمین جلسه اصلی کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان، اظهار کرد: در پنج ماهه نخست سالجاری ۱۴۵ هزار و ۴۱۷ بطری و قوطی مشروبات الکلی در کردستان کشف و ضبط شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین ۲۳ میلیون و ۶۹۰ هزار نخ سیگار در این مدت در استان کشف و ضبط شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان عنوان کرد: ۸۲۱ هزار قلم لوازم آرایشی- بهداشتی در استان کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۳ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به افزایش ۵۵ درصدی کشفیات دارو در استان، گفت: در این مدت ۳ میلیون و ۳۲۰ هزار قلم دارو در استان کشف شده است.

خداویسی در خصوص شمار متهمان دستگیر شده در پنج ماهه نخست نیز، اعلام کرد: پنج ماهه نخست سال گذشته هزار و ۴۴۰ نفر متهم در ۵ ماهه نخست سال در استان دستگیر شدند که این آمار امسال به هزار و ۱۱۰ نفر رسیده و ۲۲ درصد کاهش داشته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه پنج ماهه نخست سال گذشته ۳۳ فقره باند متلاشی شده است، خاطرنشان کرد: امسال این میزان به ۳۵ فقره و ۶ درصد افزایش روبرو بوده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس