پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های کردستان:۱۲ درصد از زندانیان استان به دلیل جرایم خشن در زندان هستند

شنبه - 29 سپتامبر 2018
۱۲ درصد از زندانیان استان به دلیل جرایم خشن در زندان هستند

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های کردستان گفت: در مجموع 427 نفر به دلیل ارتکاب جرایم خشن در زندان‌های استان به سر می‌برند که 12 درصد از آمار زندانیان استان را تشکیل می‌دهند.

کردنامه: حمیدرضا جهانگیری امروز شنبه در چهارمین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در سنندج برگزار شد، به آمار جرایم خشن زندانیان فعلی استان اشاره و اظهار کرد: قتل عمد ۳۱٫۴ درصد، ضرب و جرح عمدی ۳۰٫۹ درصد، تهدید یا مزاحمت ۶٫۱ درصد، سرقت ۵٫۲ درصد و آدم ربایی با ۴٫۴ درصد بیشترین میزان جرایم خشن زندانیان موجود در زندان‌های استان را تشکیل می‌دهد.

وی افزود: در مجموع ۴۲۷ نفر به دلیل ارتکاب جرایم خشن در زندان‌های استان هستند که ۱۲ درصد از آمار زندانیان استان را تشکیل می‌دهند.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های کردستان با اعلام اینکه ۹۵٫۶ درصد از زندانیان جرایم خشن را مردان و ۳٫۵ درصد را زنان تشکیل می ‌دهند، عنوان کرد: ۱۲ درصد از آمار زندانیان مرد استان و ۲۹ درصد از آمار زندانیان زن استان مربوط به جرایم خشن است.

وی اعلام کرد: بیشترین آمار زندانیان استان در زمینه جرایم خشن به قتل عمد با ۳۱ درصد و کمترین آن به شرب خمر با نیم درصد اختصاص دارد.

جهانگیری تصریح کرد: بیشترین زندانیان جرایم خشن استان در زندان مرکزی سنندج با ۴۵٫۹ درصد و پس از آن در زندان سقز با ۱۳٫۱ درصد به سر می‌برند.

وی در ادامه بازاجتماعی کردن زندانیان جرایم خشن را امری بسیار ضروری برشمرد و گفت: در بخش روان درمانی و ارائه خدمات مشاوره به زندانیان نیازمند حضور نیروهای متخصص هستیم که به دلیل مشکلات اقتصادی در حال حاضر توان جذب این افراد را نداشته و خواستار همکاری ادارات مرتبط در این زمینه هستیم.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های کردستان همچنین اشتغال زندانیان را نیز امر مهم دیگری برشمرد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۹۰۰ نفر از زندانیان استان در سطح شهرها کار می کنند اما بخش عمده‌ای از زندانیان ما شرایط اعزام به خارج از زندان را ندارند که نیازمند برگزاری کارگاه‌های اشتغال برای این زندانیان در داخل زندان هستیم.

وی در پایان یادآور شد: در زندان مرکزی سنندج در حال ساخت یک اندرزگاه جدید و استاندارد با هفت خوابگاه و ظرفیت ۳۰۰ نفر زندانی هستیم که زندانیان در آن طبقه بندی خواهند شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس