پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

کشور را با وحدت و همدلی باید ارتقاء دهیم

پنج‌شنبه - 22 نوامبر 2018
کشور را با وحدت و همدلی باید ارتقاء دهیم

وزیر کشور گفت:  تلاش کنیم با وحدت و انسجام و همدلی، کشور را که عامل پیوند و وحدت در کنار دین اسلام است ارتقاء دهیم.

کردنامه: عبدالرضا رحمانی فضلی، پنج شنبه شب(یکم آذر) در جشن میلاد بهار مهربانی ویژه برنامه ولادت پیامبر اکرم(ص) که در سینما بهمن سنندج برگزار شد، ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص) اظهار کرد: آرزو دارم که خداوند درک و معرفت راه پبامبر را که راه رسیدن و قرب به خداوند است به همه ما عنایت کند.

وی با بیان اینکه پیامبر هم راه است و هم راهنما، هم محب است و هم محبوب و هم عاشق است و هم معشوق، افزود: ما به عنوان امت اسلامی باید از خداوند سپاسگزار باشیم که نعمت مسلمان بودن و مومن را به ارزانی داشته تا اینکه الگوهایی داشته باشیم که توسط آنها به قرب الهی برسیم.

وزیر کشور عنوان کرد: انسان با همه عظمتی و قدرتی که دارد می تواند به اعلی علیین برسد و یا اسفل سافلین برود. اگر راه و سیره پیامبر را پیشه کنیم مسیر ما مسیر قرب خواند بود اما اگر نفس بر ما غالب باشد، مسیر ما قعر حیوانیت و درندگی و دوری از لطف خدا خواهد بود.

وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم که ودعیه الهی، قرآن و اسلام و سیره پیامبر را به عنوان الگویی موفق به بشریت معرفی کنیم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: باید قدردان و شکرگزار باشیم و تلاش کنیم با وحدت و انسجام و همدلی، کشور را که عامل پیوند و وحدت در کنار دین اسلام است ارتقا دهیم.

وی در ادامه گفت: ما تاریخ بلندی داشته‌ایم و در تارک دنیا به عنوان ملت مسلمان همواره درخشیده و دوران های سختی را پشت سر گذاشته‌ایم.

وزیر کشور با بیان اینکه ایران دارای تمدن کهن و فرهنگ غنی است، تصریح کرد: مولوی، حافظ، سهروردی و نظامی همه به عنوان مشاهیری برجسته در جهان شناخته می‌شوند که همه باید حافظ این فرهنگ باشیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود ضمن تبریک هفته بسیج، خاطرنشان کرد: بسیج برخاسته از انقلاب و بطن مردم است و به اعتقاد من همه ایران بسیجی هستند.

رحمانی فضلی با عنوان اینکه باید تنگ نظری را کنار گذاشت، ذکر کرد: هرکس دارای روحیه کار و تلاش و اعتلای کشور است بسیجی است.

وی در پایان گفت: امیدوارم با کمک هم بتوانیم اهداف انقلاب را محقق کنیم و وفادار به آرمان‌های انقلاب اسلامی باشیم.

اجرای دف نوازی “دف نوای رحمت”، پخش فیلم سه دقیقه‌ای “می‌خورد بر بام خانه”، سنتورنوازی «کارن احمدی» نوجوان ۱۲ ساله، اجرای موسیقی کُردی گروه ئه‌وین و هلپرکی گروه خان از جمله بخش‌های این برنامه بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس