دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

جذب ۴۰۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در مدارس آموزش از راه دور کردستان

پنج‌شنبه - 29 نوامبر 2018
جذب ۴۰۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در مدارس آموزش از راه دور کردستان

مدیر توسعه مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی از جذب و پوشش تحصیلی حدود چهار هزار دانش آموز در مدارس آموزش از راه دور استان طی سال گذشته خبر داد.

کردنامه: حسن حیدری به ارائه گزارشی از عملکرد و موفقیت های آموزش ازه راه دور استان پرداخت و گفت: ۳۰ مرکز آموزش از راه دور در آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق تابعه استان مشغول به فعالیت هستند.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش مؤسسین و مدیران مدارس از راه دور استان، تعداد چهار هزار دانش آموز در این مدارس جذب و تحت پوشش تحصیلی قرار گرفته‌اند.

مدیر مشارکت های مردمی استان با بیان اینکه مهم ترین هدف از تاسیس مدارس آموزش از راه دور، تحقق پوشش حداکثری و زمینه سازی برای بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه  آموزش است، عنوان کرد: فلسفه تاسیس این مدارس توسعه عدالت آموزشی است.

وی مدارس آموزش از راه دور را ظرفیت و پتانسیل مناسبی برای کمک به دانش آموزان بازمانده از تحصیل دانست و گفت: افرادی که فرصت حضور همیشگی در مدارس نداشته و بخاطر شرایط جغرافیایی، فرهنگی و سایر مشکلات از تحصیل بازمانده و یا ترک تحصیل کرده اند، می توانند در این مدارس ادامه تحصیل دهند.

حیدری با تاکید بر اینکه فراهم کردن شرایط مناسب برای تحصیل دردوره آموزش عمومی تکلیف آموزش و پرورش است، تصریح کرد: با تاسیس مدارس آموزش از راه دور، شرایط ادامه تحصیل واجدین واجدین شرایط فراهم شده و ضروری است با همفکری مؤسسان و کارشناسان مربوطه در خصوص رفع مشکلات موجود و تقویت برنامه های مدارس راه دور و بروز رسانی قوانین و مقررات اقدام شود.

وی افزود: باتوجه به فراهم کردن نصب سامانه های آموزش الکترونیک مدارس، تلاش برراین است افزایش دسترسی و بهره برداری از خدمات الکترونیکی به ویژه آموزش آنلاین برای فراگیران فراهم شود تا دانش آموزان از مزایای آموزش های غیرحضوری و مجازی در برنامه‌های آموزشی و تربیتی بهره مند شده و مدارس هم بتوانند درخصوص افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان گام های مؤثرتری بردارند.

حیدری همچنین از کسب رتبه های سه رقمی در کنکور سراسری ۹۷ از طریق مراکز آموزش از راه دور استان خبر داد و اعلام کرد: با توجه به فعالیت ۴۲۰ نفر نیروی انسانی در این مدارس نیز بستر مناسبی برای اشتغال افراد تحصیل کرده فراهم شده است.

وی ادامه داد: اکثر دانش آموزان مدارس آموزش از راه دور در رشته های حرفه ای مهارتی(کاردانش) مشغول به تحصیل هستند و با افزایش دانش فنی و مهارت خود در این رشته ها تاثیر بسزایی در بهره‌وری نیروی کار و اشتغال در حرفه‌های مختلف خواهند داشت.

مدیر توسعه مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی کردستان خاطرنشان کرد: انتظارمی رود که متولیان و دست اندرکاران آموزش وپرورش استان و شهرستان ها و مناطق در معرفی نقش و جایگاه مدارس راه دور و همچنین تقویت ساختاری و تامین امکانات نرم افزاری و سخت افزاری یاریگر مدارس راه دور باشند تا به امید خداشاهد رشد،توسعه و بالندگی بهتر و مطلوب و کیفی این مدارس باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس