دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

فرمانده مرزبانی ناجا:مرزبانان حامی کولبران هستند

پنج‌شنبه - 29 نوامبر 2018
مرزبانان حامی کولبران هستند

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مرزبانان حامی کولبران هستند، گفت: کسانی که به صورت غیر مجاز در مرزها تردد کنند متخلف و قانون شکن بوده و دنبال منافع نامشروع خود هستند.

کردنامه: سردار قاسم رضایی عصر چهارشنبه در آیین تشییع پیکر ستوان دوم مصطفی عبدالملکی در شهر بانه اظهار کرد: مترددان غیر مجاز و قانون شکن که از مرزها تردد می کنند قاچاقچیان مسلحی هستند که امنیت و رفاه کشور و مردم را به مخاطره می اندازند.

وی با باین اینکه با مخلان امنیت مردم و کشور با جدیت برخورد می شود، افزود: کسانی که به مرزها تجاوز کنند و به هر عنوانی تردد غیر مجاز داشته باشند منتظر برخورد قانونی باشند چون این خواست و مطالبه مردم است.

سردار رضایی با بیان اینکه قاچاقچی و تجاوز مرزی شغل نیست و تجاوز به مرزها خط قرمز مرزبانان است، تاکید کرد: به همه متجاوزین و قاچاقچیان اعلام می کنم تا دیر نشده از اعمال غیر قانونی و غیر انسانی خود دست بردارند و بدانند فضاسازی های رسانه ای تاثیری در تصمیم ما نخواهد داشت و برابر اختیارات قانونی با آنها برخورد می شود.

وی یادآور شد: آسایش و رفاه امروز جامعه مدیون تلاش ها و جانفشانی های فداکاران و شهداست و حضور باشکوه مردم بانه در مراسم تشییع این شهید والامقام نشانه وفاداری آنان به انقلاب و رهبری است.

سردار رضایی ضمن تبریک به خانواده شهید ستوان دوم مصطفی عبدالملکی گفت: پدران و مادران ما بهترین فرزندان خود را برای دفاع از مرزها و آرمان های انقلاب از دست می دهند اما به دلیل انجام وظیفه ای که داشته اند خوشحال و شکرگزارند و پیام آنها این است که فداییان نظام هستیم و خوشبختی آینده ما بر انجام تکلیف است.

وی اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) در کسوت مرزبانی بالاترین حدیث را دارد این حدیث در کنار این شهید والامقام تا روز قیامت جاری و باقی است و پرونده مرزبان تا روز قیامت باز خواهد ماند و شهیدان مرزبان به عنوان مجاهد فی سبیل الله ظاهر می شود.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: شهدای مرزبانی کسانی هستند که از تردد متجاوزین جلوگیری کرده و در مقابل آنها می ایستند و جان ارزشمندشان را تقدیم دفاع از مرزها می‌کنند.

سردار رضایی اظهار داشت: برخی از افراد خلاف می کنند و قاچاقچی مسلح و متجاوز مرزی را تحت عنوان کولبر می دانند در حالیکه اینها کولبر نیستند بلکه مخلان امنیت جامعه هستند لذا قانون مرز، مرزبان و وظایف او را مشخص کرده و مرزبان وظیفه محافظت از مرزها را دارد.

وی یاداور شد: ما حامی مرزنشینان هستیم و آنها را حریف خود نمی دانیم البته مرزنشین باید به قوانین و مقررات مرزی توجه داشته باشد و بداند تردد در معابر مرزی ممنوع است و مرزبان تکلیف دارد مقابله کند.

فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: مردم شهرستان بانه مرزبان هستند و در هشت سال دفاع مقدس ایثار و از خودگذشتی های زیادی نشان داده و شهدای زیادی تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند.

سردار رضایی خطاب به ماموستایان و فرماندار بانه تاکید کرد بستر را برای جلوگیری از تخلفات مرزی فراهم و قوانین را برای مرزنشینان تشریح کنند.

شهید ستوان دوم مصطفی عبدالملکی شانگاه سه شنبه در پاسگاه مرزی بروشکانی در درگیری با متجاوزین مرزی به درجه رفیع شهادت نایل آمد، پیکر این شهید والامقام عصر چهارشنبه از مقام سپاه تا میدان جهاد بانه با حضور سردار رضای فرمانده مرزبانی ناجا، خانواده شهدا، همرزمان شهید، مسئولان اجرایی، اقشار مختلف مردم تشییع شد.

پیکر پاک و مطهر شهید عبدالملکی پس از بدرقه مردم شهیدپرور و مرزدار بانه برای خاکسپاری به زادگاه شهید در شهرستان قروه منتقل شد./ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس