دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان به حوزه پژوهش در سال جاری

شنبه - 8 دسامبر 2018
اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان به حوزه پژوهش در سال جاری

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان از اختصاص 500 میلیون تومان به حوزه پژوهش در سال جاری خبر داد و گفت: این رقم به دلیل مشخص نشدن محورهای پژوهشی تاکنون هزینه نشده است.

کردنامه: باباعلی مردوخی، در دومین جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان و سومین ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری سال ۹۷ که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال ۵۰۰ میلیون تومان به حوزه پژوهش در استان اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته تفاوتی ندارد.

وی افزود: این رقم به دلیل مشخص نشدن محورهای پژوهشی استان، تاکنون هزینه نشده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری کردستان در ادامه به ۱۱ محور پیشنهادی از اولویت‌های پژوهشی استان در سال جاری اشاره و عنوان کرد: طرح‌های توسعه شهری، سیاست‌های توسعه اشتغال در حوزه‌های کم سرمایه و کسب و کارهای خرد، گسترش توریسم سلامت، گردشگری و آموزش، مناطق آزاد و ویژه استان و بنگاه‌های در حال رکود از جمله محورهای پیشنهادی پژوهشی استان است.

وی امکان سنجی ایجاد فعالیت‌های صنعتی و معدنی دارای ظرفیت و مزیت در استان، شناسایی زمینه‌های سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌گذار، کاربست فناوری‌های نوین در استان و امکان سنجی تولید ثروت، درآمدهای پایدار در شهرداری‌ها، زنجیره تولید گیاهان دارویی و کولبری را از جمله دیگر محورهای پیشنهادی دارای اولویت‌ پژوهشی در سال جاری نام برد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان هم در ادامه گفت: مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان ۲۸ آذر ماه در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود.

رحمت صادقی با اشاره به اینکه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری نیز در پارک علم و فناوری استان کردستان برگزار خواهد شد، افزود: آموزش و پرورش نیز در هفته پژوهش، آیین تجلیل از دانش آموزان و معلمان پژوهشگر، نواختن زنگ پژوهش و برگزاری کارگاه آموزشی در مدارس را با حضور پژوهشگران برگزار خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین جهاد دانشگاهی استان کردستان هم سومین جشنواره‌های ایده‌های برتر را برگزار خواهد کرد و علاوه بر این، در دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان نیز میزگردها و سمینارهای پژوهشی برگزار خواهد شد.

 

 

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس