دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

صادق زیباکلام در دانشگاه کردستان:حاکمیت دموکراسی تنها راه پرکردن شکاف در جامعه ایران است

سه‌شنبه - 11 دسامبر 2018
حاکمیت دموکراسی تنها راه پرکردن شکاف در جامعه ایران است

یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و فعال اصلاح‌طلب به شکاف‌های ایجادشده از سال ۵۸ تاکنون در جامعه ایران اشاره کرد و گفت: حاکمیت دموکراسی تنها راه برون‌رفت از وضعیت کنونی و پر کردن شکاف‌های موجود است.

کردنامه: صادق زیباکلام در جمع دانشجویان دانشگاه کردستان ضمن بیان عشق و علاقه خود به کردها، از پروژه «دهکده امید» برای دانشجویان سخن گفت و اظهار کرد: مردم از سراسر کشور سه میلیارد تومان برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه به حساب من واریز کردند که در یک ماه اخیر توقیف شد و چندین بار به این دلیل شفاها و کتبا بازپرسی شدم.

وی افزود: در آخرین روز بازپرسی و در آخرین جملاتم نوشتم که اگر این حساب بسته شود، یک گوسفند نذر حضرت ابوالفضل (ع) می‌کنم. از من پرسیده شد که علت نوشتن این مطلب چیست و اگر علاقه‌ای به ادامه پروژه ندارم، از طریق شبکه‌های اجتماعی به مردم اعلام کنم که قادر به انجام پروژه نیستم اما به چند دلیل نمی‌توانستم این کار را انجام دهم.

زیباکلام ادامه داد: دلیل اول، اشک دخترم و دومی علاقه‌ای بود که به کردها داشتم و اعتقاد به این مهم که برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی انجام کاری به کُردها سپرده شده و کسی از تهران برای آنها تصمیم نمی‌گیرد و نباید این فرصت را از آنها گرفت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه به تشریح فضای حاکم بر کشور در سال ۵۸ و امروز پرداخت و تصریح کرد: اگر امروز نخبگان کرد به این امر معتقد باشند که عده‌ای در تهران نشسته و مانع از سرمایه‌گذاری در کردستان و انجام کار جدی در این استان می‌شوند، نشان‌دهنده پسرفت کشور در ۴۰ سال گذشته است.

وی با بیان اینکه تنها راه برون‌رفت از مشکلات و پرکردن شکاف‌ها در کشور، حاکمیت دموکراسی است، خاطرنشان کرد: تاریخ نشان داده آنچه خواست قومیتی را تحقق می‌بخشد، دموکراسی است که اگر حاکم شود هیچ قومی خواستار جدایی از ایران نخواهد بود و همه باید برای این گمشده یعنی حاکمیت قانون و دموکراسی تلاش کنیم.

زیباکلام در ادامه به پرسش‌های دانشجویان درباره عملکرد جمهوری اسلامی در مناطق کردنشین پاسخ داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس