دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان:۷۰۰ هزار صندلی خالی در آموزش عالی کشور داریم

چهارشنبه - 19 دسامبر 2018
۷۰۰ هزار صندلی خالی در آموزش عالی کشور داریم

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: حدود ۷۰۰ هزار صندلی خالی در آموزش عالی کشور داریم و بسیاری از دانشگاه های ما امروز با مسئله بقا دست و پنجه نرم می کنند.

کردنامه: بهرام نصرالهی زاده در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان کردستان، با اشاره به اینکه اهمیت تحقیقات و پژوهش در توسعه امری انکار ناپذیر است، اظهار کرد:  دانشگاه های امروزی در نسل چهارم خود هستند که نسل اول تمرکز بر ترویج آموزش،  نسل دوم مقوله پژوهش، نسل سوم دانشگاه های کارآفرین و دانشگاه نسل چهارم دغدغه توسعه محیط پیرامون خود را دارد.

به گفته وی، ما در حوزه توسعه دانشگاه‌ها و فارغ التحصیلان دانشگاهی گام های بلندی برداشته ایم و آمارها در این باره راضی کننده است اما باید بدانیم این آمارها به صورت مستقیم چه تاثیری در توسعه محیط و اکوسیستم پیرامونی  داشته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان اظهار کرد: حدود ۷۰۰ هزار صندلی خالی در آموزش عالی کشور داریم و بسیاری از دانشگاه های ما امروز با مسئله بقا دست و پنجه نرم می کنند.

نصرالهی زاده تصریح کرد: ما امروز باید مابین مسائل و معضلات اجتماعی استان و همچنین پژوهش لینک برقرار کنیم و دیوارهای ذهنی بین دانشگاه و جامعه را برداشت.

وی بیان کرد: اگر در شهرمان مسائل اجتماعی داریم دانشگاهیانمان چه مقدار برای آن انرژی و وقت صرف کرده اند تا آن را حل کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: بسیاری از قفسه های اتاق مدیران پر است از آثار و تحقیقاتی که خاک می خورد و هیچ اثری نداشته اند که به شدت نیازمند حل مسائل استان هستیم و باید به سمت هدایت پژوهش در مسیر حل مشکلات باشیم.

وی ذکر کرد: امسال در سازمان برنامه و بودجه  و در کارگروه پژوهش تصمیم گرفته شده است که مسئله محور کمک کنیم و اعتبارات مربوط به مسائل پژوهشی را جمع کرده و مسئله های مهم استان را حل کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم تا دانشگاهیان و محققان یک لیست از مسائل و معضلات استان را تهیه کرده و نسبت به حل آنها اقدام کنیم زیرا اگر از منظر حل مشکلات به پژوهش نگاه کنیم تمام مسیرهای پژوهشمان تغییر خواهد کرد و از آن پس تمام اعتبارات پژوهشی در این مسیر هزینه خواهند شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس