دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

قریشی مدیرکل تامین اجتماعی کردستان در نشست مطبوعاتی مطرح کرد:۶۳۳ هزار کردستانی زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

دوشنبه - 4 فوریه 2019
۶۳۳ هزار  کردستانی زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی کردستان از بهره‌مندی 633 هزار و 821 نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان خبر داد.

 

به گزارش کردنامه؛ صلاح قریشی عصر یکشنیه ۱۴ بهمن ۹۷ در نشست خبری مدیران بیمه و درمان تامین اجتماعی استان کردستان، اظهار کرد: تامین اجتماعی استان کردستان از سال ۱۳۳۸ با عنوان صندوق بیمه‌های اجتماعی در استان کار خود را شروع کرده است و هم اکنون با داشتن ۱۰ شعبه رسمی، ۸ واحد کارگزاری و چهار واحد شعبه اقماری در شهرستان‌های سروآباد، سریش‌آباد، حسن‌آباد یاسوکند و موچش، به بیش از یک سوم جمعیت ۱۸ نوع حمایت بیمه‌ای ارائه می‌کند.

وی از بهره‌مندی ۶۳۳ هزار و ۸۲۱ نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی در استان خبر داد و افزود: ۱۰۶ هزار و ۵۵۹ نفر از این تعداد بیمه شدگان اجباری، ۹۴ هزار و ۴۵۴ نفر بیمه شده خاص، ۲ هزار و ۲۱۵ نفر بیمه شدگان توافقی و ۳ هزار و ۵۷۲ نفر مقرری بگیران بیمه بیکاری هستند.

وی اضافه کرد: تعداد کل بیمه‌شدگان اصلی استان ۲۰۷ هزار و ۷۲۸ نفر و تعداد کل بیمه‌شدگان تبعی در استان ۳۵۰ هزار و ۴۸۲ نفر است.

وی تصریح کرد: تعداد کل پرونده‌ مستمری‌بگیران استان ۳۲ هزار و ۹۰۵ نفر، تعداد کل مستمری بگیران اصلی و تبعی استان ۷۵ هزار و ۶۱۱ نفر است.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی استان کردستان، جمعیت زیرپوشش نسبت به جمعیت استان ۳۹ و پنج دهم درصد و جمعیت زیرپوشش نسبت به جمعیت شهری استان ۵۵ و نه دهم درصد است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۶ هزار و ۵۱۸ کارگاه فعال زیر پوشش بیمه‌های تامین اجتماعی در سطح استان فعال است.

قریشی خاطرنشان کرد: در مجموع شعب تابعه استان در پایان دی ماه ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۸٫۷ درصد هزینه بیشتری در قبال حمایت‌ها و تعهدات کوتاه‌ مدت، بلند مدت و بیمه بیکاری پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: تعداد بیمه شدگان استان تا پایان آذرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱ و دو دهم درصد شد داشته است که این رشد بیمه شدگان سازمان متاثر از مولفه‌های متعدد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بوده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس