دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

آزاد حکمت:کردستان در اجرای فیبرنوری روستایی در کشوری پیشتاز است

دوشنبه - 8 فوریه 2021
کردستان در اجرای فیبرنوری روستایی در کشوری پیشتاز است

مدیر مخابرات منطقه استان کردستان با ذکر اینکه امسال با اختلاف زیادی نسبت به سایر استان‌های کشور، در بخش توسعه فیبر نوری روستایی رتبه نخست کشور را کسب کرده‌ایم، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 191کیلومتر فیبر نوری روستایی در کردستان ایجاد شده و این میزان به 4هزار کیلومتر رسیده است.

به گزارش کردنامه؛ آزاد حکمت در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه اظهار داشت: از زحمات همه خبرنگاران که همواره با اطلاع‌رسانی و نقدهای‌شان، ما را در راه خدمتگزاری به مردم کمک کرده، صمیمانه تشکر می‌کنم.

وی نقش رسانه در تبیین رویکرد، پیشبرد اهداف شرکت مخابرات و تسریع در ارائه خدمت به مردم را موثر دانست و گفت: بنده معتقدم که ارتباط دوسویه بین اصحاب رسانه و دستگاه‌های خدمت‌رسان وجود دارد چرا که از این طریق خدمات ارائه شده به مردم منعکس می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه  استان کردستان با بیان اینکه در این شرایط کرونایی بسترهای ارتباطی همچون زندگی مردم تحت تاثیر قرار گرفت، تصریح کرد: پس از شیوع ویروس کرونا، بلافاصله تیم راهبردی متشکل از حوزه‌های فنی در مخابرات استان تشکیل، تجهیزات بخش دیتا تامین و ۵۰ درصد ظرفیت پهنای باند افزایش و ۱۰۰G اینترنت رایگان به مردم کردستان ارائه شد.

وی از ارتقای ظرفیت آپلینک در ۲۵۰روستا و پهنای باند در شهرستان‌های سطح استان خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه در این شرایط کرونایی به‌دلیل آمادگی قبلی، دچار مشکل حادی نشدیم و خدمات به مردم همواره ادامه دارد.

حکمت پهنای باند کنونی مصرف اینترنت استان را ۲۲ گیگابیت بر ثانیه عنوان و خاطر نشان کرد: افزایش این بخش تا ۵۰گیگابیت پیش‌بینی شده تا خللی در ارائه خدمات به مردم ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه امسال رویکرد شرکت مخابرات بیشتر بر “توسعه اینترنت” در سطح استان بود، اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۸۴ سایت تکنولوژی تلفن‌همراه از۲G به ۳G و ۴G ارتقاء یافته که از این تعداد ۱۴۷ سایت جاده‌ای و روستایی بوده است.

کسب رتبه اول مخابرات کردستان در برنامه‌های FTTH در کشور 

مدیر مخابرات منطقه استان کردستان از سرمایه‌گذاری بر روی FTTH به‌عنوان پیشرفته‌ترین تکنولوژی دنیا در استان خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته در این بخش رتبه اول و در تلفن ثابت نیز رتبه سوم کشور را کسب کرده که این موفقیت را حاصل تلاش همه همکارانم می‌دانم.

وی از کسب رتبه دوم مخابرات استان کردستان در بخش اینترنت VDSL در کشور خبر داد و  افزود: فناوری VDSL از تکنولوژی بروزتری نسبت به ADSL برخوردار بوده که بر روی بستر کابل‌های مسی ارائه می‌شود.

مدیر مخابرات منطقه استان کردستان با ذکر اینکه امسال با اختلاف زیادی نسبت به سایر استان‌های کشور، در بخش توسعه فیبر نوری روستایی رتبه نخست کشور را کسب کرده‌ایم، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۹۱کیلومتر فیبر نوری روستایی در کردستان ایجاد شده و این میزان به ۴هزار کیلومتر رسیده است.

وی از کسب رتبه‌های برتر در بخش‌های مختلف دیگر مخابرات کردستان در کشور خبر داد و اعلام کرد: به مردم اطمینان داده که تمام اعتبارات در راستای توسعه زیرساخت‌های کردستان هزینه می‌شود.

هنوز ۷۰۰ روستای کردستان از اینترنت ADSL محروم هستند

حکمت با اشاره به اینکه در طول چندسال اخیر ۵۲۷ روستای استان از اینترنت ADSL مخابرات بهره‌مند شده‌اند، اذعان کرد: هنوز ۶۰۰ تا ۷۰۰ روستای کردستان از این اینترنت محروم هستند. اما تا پایان سال‌جاری مشکل تعدادی از روستاها برطرف خواهد شد.

وی با اذعان به اینکه در برخی از مناطق روستایی استان مشکل کمبود پهنای باند داریم، افزود این وضعیت باعث نارضایتی مردم شده بود که اقدامات برای ارائه اینترنت به ۳۳۰ روستای استان انجام و مشکل مردم برطرف شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس