سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

آمار بستری‌های کرونا در کردستان رکورد زد

یکشنبه - 19 سپتامبر 2021
آمار بستری‌های کرونا در کردستان رکورد زد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تعداد بستری‌های کرونا در مراکز درمانی استان به ۹۳۱ نفر رسید که بالاترین آمار در سال جاری است.

دکتر فرزین رضاعی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با انتقاد از بی توجهی شهروندان نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک، اظهار داشت: ۷۰ درصد مبتلایان و بستریهای استان مربوط به سنندج است.

وی با بیان اینکه ۸۴ بیمار بدحال در بخش آی سی یو تحت مراقبتهای ویژه قرار دارند، اضافه کرد: با فوت ۶ بیمار دیگر در شبانه روز گذشته، تعداد جانباختگان کرونا در استان به یک‌هزار و ۵۷۷ نفر رسید که ۶۶۶ نفر آنها از شهروندان سنندجی بوده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به شناسایی ۳۸۰ بیمار در۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: بیش از ۷۱ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان تا کنون به این بیماری مبتلا شده‌اند که در موج پنجم، تعداد بستری‌های استان همچنان افزایشی است.

دکتر رضاعی یادآور شد: میزان مرگ و میر در استان به نسبت بستری و جمعیت در مقایسه با دیگر استانها پایین است ولی با این وجود مرگ حتی یک هم‌استانی هم برای کادر درمان سخت است و تمام تلاش خود را بکار بسته‌اند تا نرخ مرگ و میر به صفر برسد.

وی با اشاره به شناسایی ۱۲ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان، گفت: از این تعداد ۱۱ نفر در بیمارستان کوثر سنندج بستری هستند و یک نفر برای درمان تکمیلی به تهران اعزام شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه هزینه درمان بیماران مبتلا به قارچ سیاه پنج برابر بیمار مبتلا به کرونا است، افزود: با این حال تمامی داروهای این بیماران تامین شده و کمبودی در این زمینه نداشته‌ایم، ضمن اینکه هیچ بیمار مبتلا به قارچ سیاه در استان جان خود را از دست نداده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس