سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

پروژه گردنه صلوات‌آباد سنندج ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سه‌شنبه - 21 سپتامبر 2021
پروژه گردنه صلوات‌آباد سنندج ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی کردستان گفت: پروژه چهارخطه گردنه صلوات آباد سنندج بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل آن به ۴۰۰ میلیارد ریال نیاز دارد.

به گزارش کردنامه، صلاح فتحی اظهار داشت: طرح احداث پروژه چهارخطه گردنه صلوات آباد در سه قطعه تعریف شده که قطعه اول آن به طول ۹.۲ کیلومتر تحت پیمان شرکت جهاد نصرکرمانشاه، قطعه دوم آن به طول ۵.۴ کیلومتر در پیمان شرکت آوا دژسنندج و قطعه سوم آن نیز ۶.۲ کیلومتر درپیمان شرکت جهاد نصرکردستان است که در مجموع ۲۱ کیلومتر طول دارد.

وی افزود: ۱۲ کیلومتر از پروژه به بهره‌برداری رسیده و هم اکنون زیربار ترافیک بوده و چهار کیلومتر دیگر نیز به زودی آسفالت خواهد شد.

سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی کردستان اعلام کرد: پنج کیلومتر از مسیر باقیمانده که امیدواریم با تامین منابع اعتباری لازم بتوانیم در حداقل زمان ممکن پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای این حجم از عملیات ۷۳۰ میلیارد ریال هزینه شده  است، گفت: برای اتمام و بهره برداری از این پروژه بدون احتساب تونل‌های چهارگانه ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار موردنیاز است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس