سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

شناسایی ۳۳۲ بیمار جدید کرونا در کردستان/ ۸ خانواده دیگر داغدار شدند

پنج‌شنبه - 23 سپتامبر 2021
شناسایی ۳۳۲ بیمار جدید کرونا در کردستان/ ۸ خانواده دیگر داغدار شدند

دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 332 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته و فوت 8 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس در استان خبر داد.

به گزارش کردنامه، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در حال حاضر ۹۰۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۸۴ نفر از آنان در بخش ویژه (آی سی یو) بیمارستان های سطح استان بستری هستند.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کردستان آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک در سنندج ۵۶۳ نفر، در سقز ۸۰ نفر، در مریوان ۱۱۳ نفر، در قروه ۳۳ نفر، در بیجار ۲۲ نفر، در کامیاران ۴۳ نفر، در دیواندره ۱۰ نفر، در بانه ۳۰ نفر و در دهگلان نیز ۷ نفر بستری هستند.

همچنین دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ ۸ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را یک هزار و ۶۱۴ نفر اعلام کرد.

بر این اساس از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کردستان تا امروز ۶۸۲ نفر در سنندج، ۲۷۱ نفر در سقز، ۱۳۶ نفر در قروه، ۸۷ نفر در کامیاران، ۱۱۵ نفر در بانه، ۸۷ نفر در دیواندره، ۷۱ نفر در بیجار، ۱۴۱ نفر در مریوان، ۲۱ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اعلام کرد همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنند در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس