سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

زندانی محکوم به قصاص در سنندج پس از ۱۰ سال آزاد شد

یکشنبه - 3 اکتبر 2021
زندانی محکوم به قصاص در سنندج پس از ۱۰ سال آزاد شد

معاون توسعه حل اختلاف استان کردستان گفت: با میانجی‌گری اعضای شعبه شورای حل اختلاف ویژه زندانیان سنندج یک محکوم به قصاص با رضایت اولیای دم پس از ۱۰ سال از زندان آزاد شد.

به گزارش کردنامه، بهادر اسدی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این دومین پرونده قتل در دادگستری استان کردستان در سال جاری است که به صلح و سازش می‌انجامد.

وی ادامه داد: با کسب رضایت خانواده اولیای دم، پرونده قصاص نفس مددجوی زندانی به صلح و سازش انجامید و زندانی پس از تحمل ۱۰ سال حبس از زندان آزاد شد.

اسدی افزود: در سال ۱۳۹۱ بر اثر نزاع ۲ دوست قدیمی در شهرستان سنندج یک مورد قتل اتفاق افتاد و پس از دستگیری قاتل و طی مراحل دادرسی نهایتا رای به قصاص قاتل در شعبه دادگاه کیفری یک استان کردستان صادر شد.

وی اضافه کرد: با دستور دادستان سنندج، پرونده مذکور به شعبه ویژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج با هدف صلح و سازش ارجاع شد که با تلاش های شبانه روزی اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم، در نهایت پرونده با اصلاح ذات البین مختومه شد.

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان کردستان با قدردانی از زحمات اعضای شورای حل اختلاف سنندج و سایر معتمدین و متنفذین محلی در فراهم کردن زمینه جلب رضایت اولیای دم پرونده قتل عمد موصوف، اظهار داشت: با توجه به حضور روحانیت معزز در ترکیب شعب شوراهای حل اختلاف، توانمندی بالقوه و بالایی در راستای حل و فصل اختلافات مردم بالاخص در پرونده‌های مهم قتل  وجود دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس