سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

اعزام ۴۱ دانشجو دانشگاه کردستان به اروپا

چهارشنبه - 6 اکتبر 2021
اعزام ۴۱ دانشجو دانشگاه کردستان به اروپا

رییس دانشگاه کردستان گفت: ۴۱ دانشجوی دانشگاه کردستان در قالب برنامه تبادل دانشجو و تحت حمایت مالی برنامه اروپایی اراسموس پلاس و فاند ملی کشورها، از آغاز این برنامه در سال ۱۳۹۷، تاکنون به دانشگاه های اروپایی اعزام شده اند.

به گزارش کردنامه، رحمت صادقی، اظهار کرد: پیرو اعزام سری چهارم دانشجویان دانشگاه کردستان در مهر ۱۳۹۹ مبنی بر اعزام دانشجویان به دانشگاه اف اچ یوانیوم کشور اتریش و بعد از بررسی درخواست‌­های ثبت شده، برگزاری آزمون کتبی و برگزاری مصاحبه تخصصی به زبان انگلیسی، ۱۰ نفر از دانشجویانی که بالا­ترین امتیاز را کسب کردند به دانشگاه اتریشی معرفی شدند.

وی افزود: در نهایت پس از ارزیابی نهایی توسط دانشگاه اف اچ یوانیوم ۴ نفر از دانشجویان برای ترم سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) و ۲ نفر از دانشجویان برای ترم فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۴۰۰) انتخاب شدند. طول مدت این دوره­‌ها ۶ ماه و مبلغ این گرنت تحصیلی برای هر دانشجو ماهیانه مبلغ ۱۰۵۰ یورو برای گرنت ارنست ماخ و ۸۵۰ یورو برای گرنت ارسموس، به علاوه پرداخت هزینه‌های رفت و برگشت است.

رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: به این ترتیب؛ خانم ندا رحمانی(دانشجوی کارشناسی مدیریت گردشگری) و آقای دانیال طالب­پور(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری) برای استفاده از بورسیه ارنست ماخ و خانم ‌ها سما زندی(دانشجوی کارشناسی رشته حسابداری)، سارینا چناره(دانشجوی کارشناسی مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی) برای استفاده از بورسیه اراسموس به دانشگاه اتریشی اعزام شدند.

وی ادامه داد: آقای بارزان سعید پور دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی و افسون ضیائی‌فر دانشجوی کارشناسی ارشد رشته  MBAدر ترم آتی به این دانشگاه اعزام خواهند شد.

صادقی عنوان کرد: از ابتدای راه‌اندازی این برنامه در سال ۱۳۹۷، این دانشگاه توانسته است ۴۱ دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد را در حوزه‌های مختلف به دانشگاه‌های اروپایی اعزام نماید. از این تعداد، ۲۳ نفر به دانشگاه اف اچ یوانیوم اتریش، ۷ نفر به دانشگاه ICD فرانسه و ۱۱ نفر به دانشگاه خاین اسپانیا اعزام شده اند. همچنین در قالب همین برنامه و تحت حمایت مالی DAAD، سه دانشجوی دیگر این دانشگاه برای گذراندن یک دوره تحصیلی بزودی به دانشگاه کلن آلمان اعزام خواهند شد.

صادقی خاطرنشان کرد: برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره­‌های تبادل دانشجو به وب­سایت مدیریت روابط بین­‌الملل دانشگاه کردستان و صفحه تیم دستیاران مدیریت امور بین­‌الملل مراجعه کنید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس