سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

تعداد بیماران ICU کرونا در کردستان رکورد زد

چهارشنبه - 6 اکتبر 2021
تعداد بیماران ICU کرونا در کردستان رکورد زد

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: شمار بیماران بدحال بستری در بخش آی‌سی‌یو امروز به ۱۰۲ نفر رسید که از ابتدای امسال بی‌سابقه بوده است.

دکتر فرزین رضاعی اظهار داشت: تعداد بیماران بستری در مراکز درمانی استان برای چندمین روز متوالی بیشتر از ۹۰۰ نفر است و این تعداد امروز ۹۳۷ نفر بود که این غیر از بیماران بستری سرپایی است.

وی با بیان اینکه بیش از نیمی از بیماران بستری به بیمارستانهای سنندج اختصاص دارد، افزود: ۵۷۳ بیمار در سنندج بستری هستند که این تعداد ۷۶ روز قبل ۱۹۶ نفر بود و در مریوان نیز از ۲۶ بستری به ۱۳۵ بیمار رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۶۷ بیمار در سقز، ۵۵ بیمار در بانه، ۳۸ بیمار در کامیاران، ۳۰ بیمار در قروه، ۱۶ نفر در بیجار، ۱۴ نفر در دهگلان، هفت نفر در دیواندره و ۲ نفر در سروآباد تحت درمان و مداوا هستند.

وی افزود: شمار بیماران بستری در استان در اول مرداد امسال ۲۹۹ نفر بود که حدود بیش از ۳.۵ برابر شده است و شمار بستری‌های بخش آی سی یو نیز از ۳۳ نفر در اول مرداد سه برابر افزایش یافته است.

رضاعی با اشاره به مرگ ۶ بیمار دیگر در شبانه‌روز گذشته در استان گفت: سنندج با ۷۰۸ نفر بیشترین تعداد قربانیان کرونا را دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه اگرچه نرخ مرگ و میر در استان نسبت به متوسط کشوری کمتر است، ادامه داد: از ابتدای مرداد تا کنون روزانه حدود سه مرگ بیماران مبتلا به کرونا ثبت شده که تعداد کل جانباختگان این بیماری در این مدت ۲۸۷ نفر است. ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس