پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال کردستان از فردا آغاز می‌شود

شنبه - 9 اکتبر 2021
واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال کردستان از فردا آغاز می‌شود

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از شروع رسمی واکسیناسیون دانش آموزان 18-12 استان از فردا یکشنبه 18 مهر جاری خبر داد.

به گزارش کردنامه، افشین خوش‌گوار با بیان اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان از ۲۸ شهریور ماه امسال در سطح کشور آغاز شده است، اظهار داشت: باتوجه به اینکه مقرر است در آبان ماه شاهد بازگشایی ایمن، مطمئن و تدریجی مدارس باشیم، یکی از رکن‌های اصلی بازگشایی قطعا واکسیناسیون دانش آموزان است.

وی ادامه داد: به همین خاطر در سطح وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصمیم برآن شده است که اجرای طرح واکسیناسیون دانش‌آموزان با هماهنگی  و با سرعت بیشتری انجام شود.

وی افزود: در همین راستا هماهنگی‌های بین بخشی اداره کل آموزش و پرورش  و دانشگاه علوم پزشکی به عمل آمده است و ان شاءالله قرار است از فردا یکشنبه ۱۸ مهرماه جاری شاهد واکسیناسیون عمومی دانش آموزان باشیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان بابیان اینکه اولویت اول آموزش و پرورش استفاده حداکثری از مراکز تجمیعی واکسیناسیون موجود و فعال در سطح شهرستان ها و مناطق می باشد؛ خاطرنشان کرد: در هر شهرستان و مناطقی که مسئولان بهداشتی و آموزش و پرورش تشخیص دهند باید پایگاه تخصصی ایجاد و راه‌اندازی شود، آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که فضا، امکانات و تجهیزات را در اختیار مراکز بهداشت و درمان قرار دهد.

خوش‌گوار اطلاع رسانی و آگاهی‌بخشی به دانش آموزان را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: هماهنگی لازم در این زمینه  در حال انجام است و ان شاء الله به صورت نوبت بندی و مدرسه ای در شهرستان ها و مناطق انجام شود و دانش آموز عزیز ما با همراهی یکی از اولیای خود در مراکز تجمیعی واکسیناسیون حضور پیدا کنند و دُز اول واکسن را دریافت کنند.

وی از واکسیناسیون ۲۷ درصدی از دانش‌آموزان گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ استان کردستان تا کنون از جمعیت ۱۲۷ هزار و ۵۴۰ دانش آموز واجد شرایط استان خبر داد و گفت: قطعا با هماهنگی های انجام شده از ۱۸ لغایت ۲۱ مهرماه امید است این آمار را در این ایام تسریع دهیم و از ۲۱ لغایت ۲۳ مهرماه نیز بتوانیم لکه‌گیری دانش‌آموزان باقی مانده را به اتمام برسانیم.

خوش‌گوار انجام واکسیناسیون برای دانش آموز را همانند سایر اقشار اختیاری و کاملا داوطلبانه دانست و اظهارداشت: توصیه می‌کنیم که خانواده‌ها و دانش آموزان باتوجه به اینکه مدارس در چارچوب مشخص، بارعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی خواهد شد؛ هرچه سریع تر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس