پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

بیش از یک میلیون دُز واکسن کرونا در کردستان تزریق شد

چهارشنبه - 20 اکتبر 2021
بیش از یک میلیون دُز واکسن کرونا در کردستان تزریق شد

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۹۹ هزار و ۲۱۸ دُز واکسن کرونا با احتساب نوبت‌های اول، دوم و سوم در استان تزریق شده است.

به گزارش کردنامه، امید بنفشی با بیان اینکه ۶۲ درصد جمعیت استان واکسینه شده‌اند، اظهار داشت: در حال حاضر روزانه بیش از ۲۱ هزار دُز واکسن در استان به گروه‌های هدف تزریق می‌شود.

وی خواستار مراجعه مردم برای تزریق واکسن شد و اضافه کرد: یک میلیون و ۷۸۲ هزار و ۱۸۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده که از این تعداد ۵۸۲ هزار و ۹۷۱ دُز واکسن باقیمانده است.

مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان میزان پوشش واکسیناسیون پرسنل بهداشت و درمان در استان را ۱۰۰ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۷۱ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.

دکتر بنفشی با اشاره به اینکه تاکنون ۸۱۴ هزار و ۴۸۴ نفر در استان در نوبت اول و ۳۸۴ هزار و ۳۷۵ نفر در نوبت دوم واکسن را دریافت کرده‌اند، یادآور شد: ۳۵۹ نفر از کادر درمان در قالب دُز بوستر( نوبت سوم) واکسینه شده‌اند.

وی با اینکه بر اساس آخرین رنگ‌بندی کرونا سنندج همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد، ادامه داد: شهرستانهای بانه، قروه، سقز، کامیاران در وضعیت نارنجی و دهگلان، بیجار، دیواندره و سروآباد نیز در وضعیت زرد هستند.

دکتر بنفشی آمار ابتلا و بستری کرونا را کاهشی اعلام کرد و گفت: استقبال مردم در برخی شهرستان‌ها همچنان ضعیف است و رعایت پروتکل‌ها نیز در حد پایینی قرار دارد که این روند نگران کننده و احتمال وقوع پیک ششم را به دنبال دارد. ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس