پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

سنندج پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود

شنبه - 30 اکتبر 2021
سنندج پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: شهر سنندج با ۲۱ میلی‌متر بارندگی در شبانه روز گذشته بیشترین بارش را در استان به نام خود ثبت کرد.

علی پناهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه، اظهار داشت: پس از سنندج، دهگلان و سراب شهرک ۲۰ میلی‌متر، سلین ۱۷، بانه ۱۶، قروه، دیواندره، بهارستان و قاملو ۱۳، هزارکانیان ۱۲، گل تپه ۱۱.۵، سقز و یاسوکند ۱۰، زرینه ۹، سروآباد و بیجار ۸، مریوان سه و دهگلان یک میلی متر بارندگی داشتند.

وی با اشاره به اینکه میانگین بارندگی استان در شبانه روز گذشته ۱۱ میلی‌متر بوده است، افزود: بارندگی‌ها تا روز سه شنبه در استان ادامه دارد اما در روزهای دوشنبه و سه شنبه از شدت آن کاسته می‌شود و به صورت رگبار پراکنده در مریوان، بانه، زرینه و سقز مشاهده می‌شود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: دمای هوا نیز امروز و فردا ۲ تا سه درجه سانتی گراد در طول روز افزایش می یابد اما از روز سه شنبه روند کاهشی دارد.

وی گفت: در شبانه روز گذشته زرینه با دمای ۳.۵ درجه خنک‌ترین و سروآبا با دمای ۲۴ درجه گرمترین نقطه استان بودند و دمای شهر سنندج نیز ما بین ۱۰ و ۲۲ درجه در نوسان بود.

پناهی یادآور شد: وزش باد در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری قابل ملاحظه است که سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

گفت‌وگو از ویدا باغبانی، خبرنگار کردنامه


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس