سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

تزریق بیش از یک میلیون و ۵۵۳ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان

چهارشنبه - 10 نوامبر 2021
تزریق بیش از یک میلیون و ۵۵۳ هزار دُز واکسن کرونا در کردستان

سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۷۹ دُز واکسن کرونا با احتساب نوبت اول و دوم در استان تزریق شده است.

دکتر بهروز اخوان اظهار کرد: تاکنون ۷۱ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال در استان نوبت اول و ۴۵ درصد نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت نموده و علیه این ویروس واکسینه شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۲ میلیون و ۴۸۶ هزار و ۱۸۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده است، افزود: از این تعداد ۶۳ درصد مصرف و ۳۷ درصد آن باقیمانده است.

سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۵۵۳ هزار و ۷۹ دُز واکسن کرونا در استان تزریق شده است، گفت: از این تعداد ۹۴۸ هزار و ۸۷۸ نفر در قالب نوبت اول، ۶۰۱ هزار و ۸۰۱ نفر نوبت دوم و ۲ هزار و ۳۶۳ نفر نیز در قالب دُز بوستر ( نوبت سوم ) واکسینه شده‌اند.

سرپرست معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی در استان، وضعیت کرونا در بانه قرمز، در قروه، بیجار و سروآباد زرد و بقیه شهرستان‌ها نارنجی است.

دکتر اخوان با بیان اینکه در شهرستان‌هایی که در واکسیناسیون علیه کرونا پیشتاز هستند، آمار ابتلا و بستری کرونا و مرگ و میر به طور چشمگیری کاهش یافته است، یادآور شد: استقبال مردم در برخی شهرستان‌ها همچنان کم است، ضمن اینکه رعایت پروتکل‌ها نیز در حد پایینی قرار دارد لذا این روند نگران کننده و احتمال وقوع پیک ششم را به دنبال دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس