پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

مریوان پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه‌روز بود

دوشنبه - 22 نوامبر 2021
مریوان پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه‌روز بود

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: مریوان در شبانه‌روز گذشته با ۳۷ میلی‌متر بارش بیشترین میزان بارندگی را در استان به خود اختصاص داد.

علی پناهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه، افزود: شهرهای سروآباد ۲۶ میلی‌متر، بانه ۱۹، هزارکانیان ۱۴، سقز ۱۳، زرینه ۱۲، سلین ۱۱، بهارستان هفت، بیجار و آویهنگ ۶، سنندج، یاسوکند و بابارشانی سه، دیواندره و قاملو ۲، دهگلان یک و کامیاران چهار دهم میلی‌متر بارش داشتند.

وی افزود: بارش‌های سامانه جدید بارشی که از بامداد امروز وارد استان شده تا غروب امروز در شهرهای سنندج، مریوان، کامیاران، قروه و دهگلان از شدت بیشتری برخوردار است و انتظار داریم در ارتفاعات و گردنه‌ها نیز به صورت بارش برف و کولاک باشد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه صبح فردا(سه شنبه) این سامانه از استان خارج می شود، ادامه داد: از فردا تا پایان هفته هوای استان پایدار است و پدیده خاصی مشاهده نمی‌شود.

وی اضافه کرد: امروز و فردا دمای هوای استان تغییرات آنچنانی ندارد، اما از صبح روز چهارشنبه دمای صبحگاهی چهار تا پنج درجه سانتی گراد کاهش می یابد.

پناهی یادآور شد: در شبانه روز گذشته قاملو با دمای منفی یک درجه سردترین و سلین با دمای ۱۶ درجه سانتی گراد گرمترین نقاط استان بودند و دمای شهر سنندج نیز بین پنج و ۱۱ درجه سانتی گراد در نوسان بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس