دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

ارائه خدمات دولتی در کردستان منوط به داشتن کارت واکسن کرونا است

سه‌شنبه - 14 دسامبر 2021
ارائه خدمات دولتی در کردستان منوط به داشتن کارت واکسن کرونا است

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از هفته آینده، ارائه همه خدمات در مراکز دولتی، مشروط به ارائه کارت واکسیناسیون کرونا یا تست پی سی آر منفی خواهد بود.

به گزارش کردنامه آرزو فلاحی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: عدم دریافت واکسن، تهدید علیه بهداشت عمومی و دریافت واکسن، مهمترین اصل رعایت پروتکل های بهداشتی است بنابراین از روز شنبه هفته آینده، تمام ادارات غیر از بانک‌ها موظف هستند از ارائه خدمات عمومی و اداری به افراد فاقد کارت واکسیناسیون خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات صرفا با ارائه کارت واکسیناسیون یا تست پی‌سی آر منفی امکانپذیر خواهد شد از مردم تقاضا کرد تزریق واکسن را جدی بگیرند و در اسرع وقت نسبت به این امر اقدام کنند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اضافه کرد: بر اساس آخرین رنگ بندی رسمی شیوع کرونا،  تا این لحظه شهرهای سقز، دهگلان، کامیاران، دیواندره، سروآباد، مریوان و قروه در وضعیت آبی و سنندج، بیجار و بانه در وضعیت زرد قرار دارند.

 فلاحی با اشاره به روند سریع و بدون وقفه واکسیناسیون در استان کردستان اضافه کرد: تاکنون در مجموع یک میلیون و ۸۷۲ هزار و ۱۵۴ دُز واکسن کرونا   در قالب نوبت اول، دوم و سوم در استان به گروه‌های هدف تزریق شده است.

وی با بیان اینکه ۷۷ درصد جمعیت استان واکسن نوبت اول را دریافت کرده‌اند، ادامه داد: ۶۰ درصد جمعیت نیز  با دریافت نوبت دوم واکسن، در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند.

فلاحی گفت: ۹۱ درصد دانش‌آموزان کردستانی نوبت اول و ۶۸ درصد آنان هم نوبت دوم واکسن کرونا  را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در کنار واکسیناسیون،  رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، الزامی است افزود: از تمامی افراد واجد شرایط دریافت واکسن درخواست می شود تا قبل از الزام به اعمال محدودیت ها از فرصت کم‌ باقی مانده بهره جسته و با مراجعه به مراکز واکسیناسیون ضمن واکسینه کردن خود و تضمین سلامتی جامعه از مشکلات ناشی از محدودیت ها پیشگیری کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس