دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

افزایش ۸.۵ درصدی ازدواج در کردستان

دوشنبه - 27 دسامبر 2021
افزایش ۸.۵ درصدی ازدواج در کردستان

مدیرکل ثبت احوال کردستان تعداد ازدواج ثبت شده در استان طی هشت ماهه امسال را ۹ هزار و ۶۰۱ واقعه عنوان کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸.۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش کردنامه، علی جوکار گفت: به طور میانگین امسال در کردستان در هر ماه یک هزار و ۲۰۰ واقعه و در هر شبانه روز ۳۹ واقعه ازدواج به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان میزان طلاق ثبت شده در هشت ماهه امسال را سه هزار و ۲۲۳ واقعه اعلام کرد که در هر ماه به طور میانگین ۴۰۳ واقعه و در هر شبانه روز ۱۳ واقعه به ثبت رسیده است.

وی اضافه کرد: امسال ۶۵ هزار و ۴۹۹ جلد شناسنامه در استان کردستان صادر شده است که بیشترین تعداد آن مربوط به شهر سنندج و کمترین مربوط به شهر شویشه بوده است.

جوکار گفت: از سال ۱۳۹۸ که روند قانونی صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی شروع شده است تا سی ام آذرماه امسال در استان کردستان ۱۲۷ جلد شناسنامه از این نوع صادر شده است.

وی تعداد واجدان شرایط دریافت کارت هوشمند ملی در استان را یک میلیون و ۳۱۱ هزار و ۸۸۱ نفر عنوان کرد که تاکنون یک میلیون و ۹۵ هزار و ۸۰۹ فقره کارت به مردم تحویل داده شده است.

مدیرکل ثبت احوال کردستان ادامه داد: امسال ۳۳ هزار و ۷۶۰ مورد درخواست کارت هوشمند ملی در استان واصل شده است و با توجه به اینکه تعدادی از افراد از سال گذشته درخواست صدور کارت داده بودند، ۴۳ هزار و ۶۹۲ فقره به مردم تحویل داده شده است.

وی تعداد کارت‌های آماده چاپ استان را ۱۳۳ هزار و ۷۴۰ فقره برشمرد و گفت: ۱۳ هزار و ۱۸۷ فقره کارت هوشمند ملی در ادارات ثبت احوال استان وجود دارد که هنوز مردم تحویل نگرفته اند و تقاضا داریم برای دریافت کارت خود به ادارات ثبت احوال استان مراجعه کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس