پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

ظرفیت‌های گردشگری کردستان در نمایشگاه بین‌المللی تهران معرفی می‌شود

چهارشنبه - 5 ژانویه 2022
ظرفیت‌های گردشگری کردستان در نمایشگاه بین‌المللی تهران معرفی می‌شود

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان گفت: ظرفیت‌های گردشگری، صنایع ‌دستی، آثار جهانی، اماکن تاریخی و فرهنگ و آداب و رسوم استان کردستان در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع ‌وابسته تهران معرفی می‌شود.

به‌ گزارش کردنامه، یعقوب گویلیان روز چهارشنبه در دیدار با شهردار و اعضای اتاق بازرگانی شهر سنندج اظهار داشت: پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته از تاریخ ۹ تا ۱۲ بهمن‌ ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود و استان کردستان هم با تمام امکانات خود در این نمایشگاه شرکت می کند.

وی افزود: استان‌های غربی کشور شامل کردستان، کرمانشاه، ایلام، همدان و لرستان به صورت مشترک در این نمایشگاه حضور خواهند داشت و ما سعی خواهیم کرد با همکاری و تعامل بیشتر با این استان‌ها زمینه جذب گردشگر به غرب کشور را بیش از پیش فراهم کنیم.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی کردستان خواستار حمایت و همکاری شهرداری سنندج، اتاق بازرگانی و سایر بخش‌های خصوصی شد و ادامه داد: حضور کردستان در این نمایشگاه فرصتی برای معرفی هرچه بیشتر فرهنگ، هنر، ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری کمتر شناخته شده آن است.

وی اضافه کرد: اولویت حضور کردستان در این نمایشگاه معرفی ظرفیت‌های غنی منطقه هورامان، معرفی سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی، ارائه و معرفی محصولات صنایع‌ دستی بومی و معرفی توانمندی‌های دیگر استان از جمله غذاهای محلی، توانمندی‌های گردشگری سلامت، الکترونیکی و کشاورزی است.

گویلیان یادآور شد: این نمایشگاه همواره قبل از سال جدید برگزار می‌شود که این مهم می‌تواند فرصتی طلایی برای معرفی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های استان باشد تا شاهد حضور گردشگران بیشتر در ایام تعطیلان نوروز ۱۴۰۱ در استان باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس