دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

فروکش کردن تب کرونا در کردستان

چهارشنبه - 5 ژانویه 2022
فروکش کردن تب کرونا در کردستان

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی 6 بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در 24 ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش کردنامه، فریدون عبدالملکی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: سنندج ۸۹ نفر، سقز ۱۸ نفر، مریوان ۶ نفر، قروه ۶ نفر، بیجار ۴ نفر، کامیاران ۸ نفر، بانه ۱۴ نفر، سروآباد ۲ نفر.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۲۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

دکتر عبدالملکی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در استان فوت نشده است، آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۹۳۱ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۸۳۶ نفر در سنندج، ۳۰۸ نفر در سقز، ۱۵۰ نفر در قروه، ۱۰۴ نفر در کامیاران، ۱۵۵ نفر در بانه، ۹۲ نفر در دیواندره، ۷۳ نفر در بیجار، ۱۸۴ نفر در مریوان، ۲۴ نفر در دهگلان و ۵ نفر در سروآباد جان ‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده ‌اند.

عبدالملکی ضمن تأکید بر استفاده از ماسک و اهمیت پوشش همگانی واکسیناسیون جهت کنترل، پیشگیری از بیماری و انتقال آن به دیگران اظهار کرد: در اسرع وقت ترزیق واکسن کرونا را با مراجعه به مراکز تجمیعی واکسیناسیون و یا مراکز جامع خدمات سلامت انجام داده و سه نوبت آن را تکمیل کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس