دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

بیجار، شهر پیشتاز تزریق واکسن کرونا در کردستان

دوشنبه - 10 ژانویه 2022
بیجار، شهر پیشتاز تزریق واکسن کرونا در کردستان

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ۹۶ درصد جمعیت هدف در شهرستان بیجار با دریافت دُز اول و ۸۶ درصد نیز در قالب نوبت دوم واکسن، در مقابل کرونا واکسینه شده‌اند و تا این لحظه صدرنشین واکسیناسیون کرونا در استان هستند.

بهروز اخوان در گفت‌وگو با کردنامه اظهار کرد: ۲ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۹۲۹ دُز واکسن تا این لحظه به استان تحویل شده و از این تعداد ۳۹۴ هزار و ۳۸۱ دُز باقیمانده است.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد جمعیت شهرستان بیجار نوبت اول و ۸۶ درصد آن نیز نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند افزود: این شهرستان در تزریق واکسن کرونا در استان، پیشتاز است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، آمار واکسیناسیون کرونا در قالب نوبت اول در سنندج را ۸۳ درصد، دیواندره ۹۶ درصد و مریوان را ۷۲ درصد، عنوان کرد.

اخوان اضافه کرد: ۸۴ درصد از جمعیت هدف در سقز، ۸۳ درصد در کامیاران ، ۸۷ درصد در قروه، ۷۹ درصد در دهگلان، ۸۰ درصد در بانه و ۸۱ درصد در سروآباد در قالب نوبت اول نسبت به کرونا واکسینه شده‌اند.

این مقام مسئول بیان کرد: ۶۷ درصد جمعیت در سنندج، ۸۱ درصد در دیواندره و ۵۷ درصد در مریوان در قالب نوبت دوم در برابر کرونا واکسینه شده‌اند.

وی تصریح کرد: ۷۱ درصد جمعیت شهرستان سقز، ۶۸ درصد در کامیاران، ۷۳ درصد در قروه و در بانه و سروآباد هرکدام ۶۷ درصد، دُز دوم واکسن کرونا را دریافت نموده‌اند.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، تصریح کرد: تاکنون دو میلیون و ۱۲۴ هزار و ۳۲۰ دُز واکسن با احتساب سه نوبت در استان به گروه‌های هدف تزریق شده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس