پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

پرونده سرقت‌های مسلحانه در استان کردستان به صفر رسید

دوشنبه - 10 ژانویه 2022
پرونده سرقت‌های مسلحانه در استان کردستان به صفر رسید

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان گفت: در سال جاری سرقت از بانک و سرقت‌های مسلحانه در استان صفر بوده است.

به گزارش کردنامه؛ رضا اعظمی پیش‌از ظهر امروز در چهارمین جلسه شورای پیشیگیری از جرم که با موضوع پیشگیری از سرقت در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان برگزار شد، اظهار داشت: در سال‌های اخیر به دلیل مسائل و مشکلات اقتصادی، جرائمی مانند سرقت و خشونت رشد زیادی داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان در بحث سرقت و به ویژه سرقت‌های خشن نسبت به سایر استان‌ها وضعیت بهتری دارد، افزود: در سال جاری سرقت از بانک و سرقت‌های مسلحانه در استان صفر بوده که باید اقدامات پیشگیرانه را در راستای کاهش و پیشگیری از رشد آن به کار برد.   

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کردستان یکی از راه‌های پیشگیرانه در این زمینه را بحث اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم دانست و تصریح کرد: باید آگاهی‌های مردم را در خصوص مواردی که باید رعایت کنند تا احتمال سرقت کاهش یابد و همچنین شگردهای سارقین، افزایش داد.

وی گفت: سرقت اموال عمومی و دولتی از جمله سرقت کابل های برق، دریچه های فاضلاب، قطعات پل‌های عابر پیاده و حتی بریدن درختان پارک‌ها اخیرا افزایش یافته که باید در این زمینه ها اقدامات پیشگیرانه و زودبازده انجام داد.

اعظمی با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای اصناف در خصوص پیشگیری از سرقت، تاکید کرد: امیدواریم اصناف همکاری لازم را در این زمینه بعمل آورند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس