دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

شناسایی ۴ مورد مبتلا به اُمیکرون در کردستان

چهارشنبه - 12 ژانویه 2022
شناسایی ۴ مورد مبتلا به اُمیکرون در کردستان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با شناسایی ۳ مورد جدید ابتلا به امیکرون، شمار مبتلایان به این سویه جدید کرونا در استان به ۴ نفر رسید.

بهروز اخوان، اظهار کرد: تا این لحظه چهار مورد مبتلا به سویه امیکرون در استان شناسایی شده که از این تعداد ۳ مورد مربوط به سنندج و یک مورد آن در بیجار گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی علاوه بر تزریق واکسن باید توصیه های بهداشتی را به شدت رعایت کرد تا از بروز خیزهای بعدی کرونا جلوگیری شود، افزود: مردم همچنان باید مواردی مانند استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستن مرتب دست ها با آب و صابون را به دقت رعایت کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: تزریق دُز سوم واکسن و تهویه هوای محیط در اماکن سربسته مثل ادارات و مدارس توصیه می‌شود.

اخوان تاکید کرد: هرچند هنوز وارد خیز ششم بیماری کرونا نشده ایم، اما اگر اقدامات لازم و پیشگیرانه انجام نگیرد، این اتفاق دور از انتظار نخواهد بود.

وی با نگرانی از عادی انگاری در سطح جامعه افزود: در صورت زیاد شدن مبتلایان به امیکرون، تعداد بستری‌ها و فوتی‌ها نیز افزایش می‌یابد لذا هدف ما پیشگیری قبل از درمان است تا بتوانیم از سرعت انتشار ویروس و افزایش شمار مبتلایان و مرگ و میرها جلوگیری کنیم.

وی خاطر نشان کرد: مانند واریانت‌های قبلی، این نگرانی وجود دارد که این نوع کرونا می‌تواند به گسترش بیماری دامن بزند و سیستم‌های بهداشتی را تحت فشار قرار دهد.

دکتر اخوان در پایان تاکید کرد: راهکار برون رفت از بحران کرونا، پوشش گسترده واکسیناسیون، تکمیل سه دُز و رعایت مستمر شیوه نامه‌های بهداشتی است.

ایسنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس