دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱

فوتبالیست کردستانی لژیونر شد

جمعه - 14 ژانویه 2022
فوتبالیست کردستانی لژیونر شد

یادگار رستمی فوتبالیست کردستانی آکادمی کیا به صورت رسمی به تیم «پوگون شنزن» لهستان پیوست و جدیدترین لژیونر فوتبال ایران لقب گرفت.

یادگار رستمی فوتبالیست شایسته و خوش آتیه کردستانی با عقد قراردادی رسمی به تیم «پوگون شنزن» لهستان پیوست و به عنوان جدیدترین لژیونر فوتبال ایران شناخته شد.

یادگار رستمی پس از هفت سال حضور در آکادمی فوتبال کیا و پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی، اجازه جدایی از این تیم را به دست آورد و راهی فوتبال اروپا شد و از این پس در باشگاه پوگون لهستان به فوتبالش ادامه خواهد داد.

این فوتبالیست کردستانی فوتبال حرفه ای پایه را از رده های سنی پایین و در آکادمی کیا آغاز کرد و توانست مراحل پیشرفت را طی و با درخشش در رده های سنی مختلف نامی برای خودش دست و پا کند به نحوی که توجه علاقه مندان و باشگاه های مختلف فوتبال پایه را به خود جلب کرد.

مهدی مهدوی کیا موسس آکادمی کیا با انتشار پستی در صفجه رسمی اینستاگرام خود نوشت: «بعد از سالها تلاش و برنامه ریزی، اهداف پیش بینی شده برای استعدادهای ایران،با رفتن گروه اول بازیکنان آکادمی کیا به اروپا، در حال تحقق است»

این ورزشکار کردستانی سابقه عضویت در تیم ملی فوتبال دانش آموزی، نونهالان و نوجوانان کشور را نیز در کارنامه خود دارد.

یادگار رستمی متولد دی ‌ماه سال ۱۳۸۲ در روستای ساوجی از توابع شهر مریوان در استان کردستان است که معلم او در همان روستای ساوجی متوجه استعداد بی‌نظیر این بازیکن خردسال می‌شود و او را به مریوان برده و در مسابقات استانی بازی می‌دهد.

ستاره کوچک این شهر استعدادش را در همان مسابقات با آقای گلی نشان می‌دهد و چند ماه بعد که استعدادیاب‌های آکادمی کیا به شهر مریوان سفر می‌کنند از یادگار نیز تستی گرفته می‌شود و او در نهایت به عضویت تیم آکادمی کیا درمی‌آید. او در این سال‌ها به عنوان آقای گلی چندین تورنمنت دست یافته است.

گفتنی است؛ باشگاه پوگون خبر پیوستن “یادگار رستمی” فوتبالیست با استعداد کردستانی به این باشگاه را در صفحه رسمی خود منتشر کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس