سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

بابارشانی بیجار دمای منفی ۳۰ درجه را تجربه کرد

چهارشنبه - 19 ژانویه 2022
بابارشانی بیجار دمای منفی ۳۰ درجه را تجربه کرد

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: شهرهای سقز و بابارشانی بیجار در شبانه روز گذشته با دمای منفی ۲۸ و منفی ۳۰ درجه سانتی گراد سردترین شهرهای کشور بودند.

علی پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه اظهار داشت: در شبانه روز گذشته حداقل دمای شهرهای مریوان و سنندج ۲۵-، دهگلان و دیواندره ۲۴-، کامیاران ۲۰-، سروآباد ۱۹-، زرینه ۱۷-، بیجار ۱۴-، بانه ۱۳- و قروه ۱۲- درجه سانتی گراد بود.

وی با اشاره به اینکه شهر سروآباد با حداکثر دمای سه درجه سانتی گراد گرم‌ترین دمای استان را داشت افزود: دمای شهر سنندج مرکز استان نیز در شبانه روز گذشته در بیشترین حالت به منفی ۶ درجه سانتی گراد رسید.

او اضافه کرد: از اواخر وقت امروز چهارشنبه یک سامانه بارشی دیگر وارد استان می شود که تا اواخر وقت پنج شنبه در کردستان فعال است و سبب بارش برف و کولاک بویژه در مناطق غربی می شود.

پناهی افزود: به دنبال این سامانه بارشی ۲۰ تا ۳۰ میلی متر بارندگی برای شهرهای بانه، مریوان، سقز، سروآباد، کامیاران و سنندج پیش بینی می شود و شهرهای شرقی استان بارش های کمتری خواهند داشت.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه به همراه این سامانه بارشی پدیده وزش باد را نیز در استان داریم، بارش برف و کولاک و یخبندان در سطح معابر و راه‌های استان ممکن است موجب اختلال در تردد شود که نیاز است شهروندان در این مورد توصیه‌های ایمنی را رعایت کنند.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان یادآور شد: فردا از سردی هوای استان کاسته می شود و انتظار داریم به صورت میانگین تا ۱۰ درجه سانتی گراد دما افزایش یابد اما دوباره از روز جمعه و شنبه هفته آینده هوا سردتر می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس