سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

منظر جهانی هورامان قطب ورزش‌های هوایی غرب کشور می‌شود

چهارشنبه - 19 ژانویه 2022
منظر جهانی هورامان قطب ورزش‌های هوایی غرب کشور می‌شود

رییس کمیته ورزش های هوایی کردستان گفت: با مکان یابی ایستگاه‌های استاندارد و به منظور بهره مندی از ظرفیت های ثبت جهانی هورامان، هدفگذاری لازم برای برندسازی ورزش های هوایی در این منطقه انجام می شود.

آریان علاقبند روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در منظر جهانی هورامان با استانداردسازی سایت‌های رسمی ورزش هوایی می‌توان محلی مناسب برای حضور گردشگران در منطقه با هدف یادگیری، آموزش و تفریح در این رشته‌ ورزشی ایجاد کرد.

وی افزود: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، برای اولین بار خانه ورزش‌های هوایی در شهرستان کامیاران و مریوان افتتاح می شود.

رئیس کمیته ورزش های هوایی کردستان ادامه داد: ورزش‌های هوایی از جمله هیجان انگیزترین تفریحات در دنیاست و تنوع این نوع از ورزش باعث علاقمندی افراد زیادی به آن شده است و بسیاری از مردم تمایل دارند در طول زندگی خود حداقل یک بار احساس “معلق بودن در هوا” را تجربه کنند.

وی با اشاره به هدفگذاری‌های کمیته کردستان برای استعدادیابی و آموزش گفت: این استان ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه این رشته ورزشی دارد و از این مهم بهره کافی را خواهیم برد.

علاقبند اضافه کرد: برای استفاده بهینه از ظرفیت‌ حوزه ورزش‌های هوایی کردستان و توسعه آن نیاز است مسوولان زیرربط توجه ویژه‌ای به ایجاد زیرساخت‌های لازم (زمین، امکانات رفاهی و بهسازی مسیرهای دسترسی) این رشته ورزشی داشته باشند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد با حمایت های مسوولان زمینه رونق این رشته در منطقه هورامان با هدف توسعه گردشگری ورزشی فراهم شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس