سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

راه ارتباطی ۶۰۰ روستای کردستان مسدود است

جمعه - 21 ژانویه 2022
راه ارتباطی ۶۰۰ روستای کردستان مسدود است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان گفت: راه ارتباطی ۶۰۰ روستای استان که بدلیل بارش برف و کولاک بسته شده بود هنوز بازگشایی نشده است.

رامبد نوذری اظهار داشت: بر اساس گزارشات ارسالی از راهداری شهرستان‌های تابعه و مرکز مدیریت راه‌های استان از روز جمعه راه ارتباطی ۲۵۱ روستای استان بازگشایی شده و راه حدود ۶۰۰ روستا هنوز مسدود است.

وی با اشاره به درگیری ۱۷۱ دستگاه ماشین‌آلات و ۲۹۳ نیروی درگیر در محورهای شریانی افزود: ۶هزار و ۵۷۲ تن شن و نمک در این محورها مصرف شده و ۱۴ هزار و ۷۶۰ کیلومتر برف‌روبی و تیغه‌زنی انجام شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان اضافه کرد:  در محورهای غیر شریانی نیز ۷۷ دستگاه ماشین آلات و ۱۲۲ نفر درگیر فعالیت هستند.

وی میزان شن ونمک مصرفی در این محورها را ۳۲۰ تن اعلام کرد و گفت: در این محورها ۲هزار و ۱۰۲ کیلومتر برف روبی و تیغه زنی انجام شده است.

نوذری یادآور شد: امروز همچنین محور سنندج – مریوان و بلعکس که بدلیل بارش برف و کولاک و یخبندان مسدود اعلام شده بود با تلاش عوامل راهداری رفع
مشکل و بازگشایی شد.

وی اظهار داشت: شامگاه پنجشنبه نیز محور سنندج- دهگلان و محور سنندج- کامیاران که به علت بارش برف، کولاک شدید و نبود شعاع دید کافی مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی شد.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس