سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

برف و سرما ۲۵۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان کردستان وارد کرد

دوشنبه - 24 ژانویه 2022
برف و سرما ۲۵۰ میلیارد ریال خسارت به کشاورزان کردستان وارد کرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت:‌ برف و کولاک اخیر 250 میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان خسارت وارد کرده است.

فرید سپری اظهار داشت: بارش برف و کولاک اخیر در استان بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال به زیربخش‌های مختلف کشاورزی در این استان خسارت وارد کرده است.

وی تصریح کرد: شکستن درختان مثمر، دامداری‌های روستایی، زنبورستان‌ها و غیره از بخش‌هایی است که در برف و کولاک اخیر در کردستان خسارت دیده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان خاطرنشان کرد: این خسارت براساس برآوردهای اولیه بوده و در صورت فراهم شدن شرایط برای بازدید میدانی گزارشات تکمیلی در این خصوص از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کردستان یک میلیون و ۲۲۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی شامل ۸۹۶ هزار و ۲۳۵ هکتار اراضی دیم معادل ۸۸ درصد و ۱۲۱ هزار اراضی آبی معادل ۱۲ درصد دارد.

سپری افزود: ۳ میلیون و ۱۹۹ هزار راس دام سبک و سنگین، ۱۳ میلیون قطعه انواع طیور و ۲۵۷ هزار کندوی زنبور عسل دارد از دیگر ظرفیت‌های بخش کشاورزی در کردستان است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان، جمعیت بهره‌بردار کشاورزی در این استان ۱۱۵ هزار نفر است که این جامعه سالانه حدود ۳ میلیون تُن محصولات کشاورزی تولید می‌کنند که ۳۲۰ هزار تُن از این میزان مربوط به محصولات باغی و باقی مربوط به بخش زراعت است.

گفتنی است؛ امسال با توجه به شرایط اقلیمی و خشکسالی براساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی کردستان خسارات ناشی از خشکسالی هم در تمامی زیرمجموعه‌های بخش کشاورزی کردستان به ۶ هزار ۶۶۸ میلیارد تومان برآورد شده است. فارس


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس