یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

میانگین بارندگی در کردستان ۱۲ درصد افزایش یافت

دوشنبه - 24 ژانویه 2022
میانگین بارندگی در کردستان ۱۲ درصد افزایش یافت

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: میانگین میزان بارندگی استان در سال زراعی جاری تاکنون(اول مهر تا چهار بهمن) ۲۱۹ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۹۶ میلی متر) ۱۲ درصد افزایش داشته است.

علی پناهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه اظهار داشت: میانگین بارندگی امسال استان نسبت به دوره بلندمدت (دوره ۳۰ ساله) ۲۱۶ میلی متر بوده که یک درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در سال زراعی جاری تا کنون در میان شهرهای استان بیشترین میزان بارندگی را شهر مریوان با ۴۴۰ میلی متر داشته و شهر قروه با ۱۰۵ میلی متر کمترین میزان بارش را داشته است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: بیشترین میزان افزایش بارندگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را شهر سروآباد با ۶۲ درصد داشته است و شهر دهگلان نیز با ۲۳ درصد کاهش بارندگی، بیشترین میزان کاهش بارش را در میان شهرهای استان داشته است.

وی اضافه کرد: شهر سنندج مرکز استان کردستان در سال زراعی جاری تا کنون ۱۲۶ میلی متر بارندگی داشته است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۵۰ میلی متر) ۱۶ درصد و نسبت به دوره بلندمدت ۲۲ درصد کاهش بارندگی داشته است.

پناهی در مورد میزان بارندگی شهرهای مختلف استان از سیستم بارشی هفته گذشته نیز گفت: شهرهای مریوان با ۸۶ میلی‌متر، سروآباد ۶۴، بانه ۵۹، سقز ۴۷، سنندج ۴۰، کامیاران ۳۵، دهگلان ۱۹، بیجار و زرینه ۱۷ و قروه با ۱۰ میلی متر به ترتیب بیشترین بارندگی را داشتند.

وی یادآور شد: بر اساس پیش بینی‌های فصلی، وضعیت بارندگی امسال استان در فصل زمستان در محدوده نرمال و یا نزدیک به نرمال خواهد بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس