سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

۸۲ کیلومتر برفروبی در سطح جاده‌های کردستان انجام شد

چهارشنبه - 26 ژانویه 2022
۸۲ کیلومتر برفروبی در سطح جاده‌های کردستان انجام شد

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان کردستان طی بارش هفته گذشته، در مجموع بیش از ۸۲ کیلومتر برفروبی در سطح جاده های استان انجام و ۷۰۰ هزار تن برف نیز جابجا شده است.

محمدراشد مدرس گرجی در نشست مدیریت بحران استان کردستان که با حضور وزیر کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: طی بارش اخیر در سطح استان در قسمت برون شهری با ۵۰۰ نفر پرسنل و ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات، در طول ۸ هزار کیلومتر شبکه راه های استان خدمات ارائه شده است.

وی افزود: این میزان شامل یک هزار و ۸۰۰ کیلومتر راه شهری و ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی بوده است.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان با بیان اینکه از ۶ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان، ۳ هزار و ۱۵۰ کیلومتر راه آسفالته است بیان کرد: بازگشایی راه های اصلی استان با توجه به برودت هوا و کولاکی که وجود داشت در اولویت قرار گرفت و در همین راستا محدودیت‌های ترافیکی مختلف اعمال شد.

وی با اعلام اینکه طی بارش های اخیر در استان کردستان، در کمتر از ۷۲ ساعت یک هزار و ۴۰۰ روستا دو بار برفرویی شده است افزود: بیش از ۹۰ درصد از راه های برون شهری کردستان موقعیت کوهستانی دارد و این وضعیت نوع خدمات رسانی در استان را نسبت به سایر استان ها سخت تر کرده است.

به گفته مدرس گرجی، در مجموع بیش از ۸۲ کیلومتر برفروبی در سطح جاده های استان انجام و ۷۰۰ هزار تن برف نیز جابجا شده است.

وی با اعلام اینکه طی چند روز اخیر ۱۱۶ هزار تماس با سامانه گویا ۱۴۱ استان کردستان برقرار شده است خاطرنشان کرد: به ۱۵ هزار پیام به صورت مستقیم پاسخ داده شده است.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه کرد: خراب شدن آسفالت جاده ها به دلیل نمکپاشی و برفروبی زیاد و همچنین خرابی ماشین آلات راهداری از جمله مشکلات اصلی استان است که باید حل و رفع شوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس