سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

مریوان پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود

شنبه - 5 فوریه 2022
مریوان پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: شهر مریوان با ۲۸ میلی‌متر بارندگی، پربارش‌ترین شهر استان در شبانه روز گذشته بود.

علی پناهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته سایر شهرهای استان شامل سرواّباد ۲۵ میلی‌متر، بانه ۱۹، سقز ۱۰، سنندج هفت، بیجار و زرینه پنج، دیواندره و کامیاران چهار و قروه سه میلی‌متر بارش داشتند.

وی افزود: ارتفاع برف تازه نیز در شبانه روز گذشته در شهرهای بانه و هزارکانیان ۱۰ سانتی‌متر، زرینه هفت، یاسوکند چهار، مریوان سه، بیجار ۲ و سقز و کامیاران یک سانتی متر بود.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: سامانه بارشی که از روز گذشته در استان فعال شده است تا فردا یکشنبه به صورت متناوب و پراکنده همچنان در نوار غربی استان مشاهده می شود اما در سایر نواحی فعالیتی نخواهد داشت.

وی به کاهش محسوس دمای هوای استان در روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری نیز اشاره کرد و گفت: روز دوشنبه هوای استان پایدار است اما از روز سه شنبه دوباره یک سامانه بارشی ضعیف استان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

پناهی یادآور شد: در شبانه روز گذشته شهر سنندج با حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتی گراد گرمترین و روستای بهارستان دیواندره با حداقل دمای منفی ۶ درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان بودند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس