سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

آب شرب ۴۲ روستای کردستان به صورت سیار تامین می‌شود

چهارشنبه - 16 فوریه 2022
آب شرب ۴۲ روستای کردستان به صورت سیار تامین می‌شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: در حال حاضر آب شرب مورد نیاز ۴۲ روستای استان با تانکر و به صورت سیار تامین می شود اما تعداد این روستاها در فصل گرما به ۲ برابر افزایش می یابد.

علیرضا تخت‌شاهی با بیان اینکه آب شرب و سالم این روستاها به صورت مرتب و طی ایام هفته تامین می‌شود، اظهار داشت:  برنامه ما این است که از طریق سدها و سامانه های انتقال آب، برای تامین آب شرب دائمی روستاهای دارای کمبود آب، اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: امسال به مناسبت دهه فجر، عملیات آبرسانی به ۱۳ روستای استان کردستان با اعتبار ۲۰۱ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و برنامه ریزی برای آبرسانی به روستاهای دارای مشکل نیز در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان با اشاره به اینکه یک هزار و ۱۹ روستای آن زیر پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب هستند، افزود: طرح های آبرسانی به هشت روستای دیگر استان در شهرستان های مختلف نیز تقریبا آماده افتتاح است و مردم در حال استفاده از این طرح ها هستند.

تخت شاهی یادآور شد: از جمعیت ۴۷۰ هزار نفری روستاهای استان حدود ۴۰۰ هزار نفر معادل ۸۵ درصد جمعیت زیر پوشش تامین آب قرار دارند که از طریق ۸۲ مجتمع روستایی به آنها آبرسانی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این ۸۲ مجتمع روستایی از طریق سه هزار و ۲۹۰ کیلومتر خط انتقال و ۲ هزار و ۵۸۳ کیلومتر شبکه توزیع، کار آبرسانی به روستاهای استان را انجام می‌دهند.

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۵ درصد جمعیت روستایی استان کردستان از خدمات شرکت آبفا بهره مند هستند.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس