سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

آموزش دانش‌آموزان در ۶ شهر کردستان تا پایان هفته جاری غیرحضوری است

شنبه - 5 مارس 2022
آموزش دانش‌آموزان در ۶ شهر کردستان تا پایان هفته جاری غیرحضوری است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: با توجه به رنگ بندی کرونایی و قرار گرفتن ۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز و نارنجی و بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، فعالیت برخی از مدارس این ۶ شهر تا پایان هفته جاری غیرحضوری است.

رشید قربانی اظهار داشت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، وضعیت فعالیت مدارس استان کردستان از امروز شنبه ۱۴ اسفند تا پایان هفته جاری بر اساس رنگ بندی کرونایی و به صورت حضوری، نیمه حضوری و مجازی خواهد بود.

وی افزود: بر این اساس در وضعیت قرمز و نارنجی، کلاس‌های درس دانش‌آموزان دوره‌های مختلف تحصیلی مدارس مناطق روستایی کم جمعیت، دروس عملی هنرستان‌ها و همچنین پایه های اول،دوم و سوم مدارس ابتدایی شهری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضوری است.

وی افزود: کلاس‌های درس سایر پایه‌های تحصیلی مدارس شهری در مقاطع مختلف تحصیلی و مهدهای کودک به مدت یک  هفته غیرحضوری و در بستر فضای مجازی ” شبکه شاد” خواهد بود.

مدیرکل آموزش وپرورش کردستان اضافه کرد: در وضعیت زرد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و گروه‌بندی متوازن در مدارس با تراکم بالا، آموزش دانش‌آموزان به صورت حضوری است.

وی ادامه داد: در صورتیکه در مدارسی دانش آموزان در بیش از یک کلاس با علائم کرونا وجود داشته باشند با تشخیص و پیشنهاد شورای مدرسه و تایید اداره شهرستان، آموزش آنها می‌تواند به صورت غیر حضوری در بستر شاد به مدت یک هفته ادامه داشته باشد.

قربانی افزود: در وضعیت آبی نیز آموزش مدارس با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضوری خواهد بود، ضمن اینکه ملاک وضعیت رنگ‌بندی شهرستان‌ها ( زرد، نارنجی و قرمز ) مطابق اعلام رسانه‌های رسمی خواهد بود.

بر اساس رنگ بندی جدید کرونایی شهرهای سنندج، بیجار، دهگلان و سروآباد قرمز، دیواندره و قروه نارنجی و سقز ،کامیاران، مریوان و بانه در وضعیت زرد قرار دارند.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس