سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱

میزان بارندگی در کردستان هشت درصد افزایش یافت

پنج‌شنبه - 24 مارس 2022
میزان بارندگی در کردستان هشت درصد افزایش یافت

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: میزان بارش استان در سال زراعی جاری تا پایان اسفندماه ۲۹۲ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش هشت درصدی را نشان می‌دهد.

علی پناهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار کردنامه اظهار داشت: میزان بارش استان در مدت مشابه سال زراعی گذشته ۲۷۲ میلی‌متر بوده که بارش امسال ۲۰ میلی‌متر بیشتر از این مقدار بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان بارش امسال استان ۱۵ میلی‌متر کمتر از دوره بلندمدت بوده است، افزود: میانگین بارندگی امسال استان نسبت به دوره بلندمدت (میانگین ۳۰ سال گذشته) حدود ۳۰۷ میلی‌متر بوده که این میزان، کاهش پنج درصدی را نشان می‌دهد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: شهرهای سروآباد با ۴۸۳ میلی‌متر بیشترین و بیجار با ۱۶۱ میلی‌متر کمترین میزان بارندگی را از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در استان داشته‌اند.

ویافه کرد: شهرهای سروآباد و سقز نیز با ۱۹ درصد افزایش بارندگی، بیشترین میزان بارش و شهر کامیاران با ۱۳ درصد کاهش، کمترین میزان بارندگی را در سال زراعی جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند.

پناهی یادآور شد: بیشترین کاهش بارندگی نسبت به دوره بلندمدت را شهر کامیاران با ۳۳ درصد و کمترین کاهش را شهر سنندج با ۲ درصد داشته است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس